Televize Prima se pere o svá práva: Odskáče to Slunečná i 1. MISE? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 2. července 2022

Svátek slaví Patricie, zítra Radomír

Prima se pere o svá práva: Odskáče to Slunečná i 1. MISE?

Marek Lambora a Eva Burešová se svými seriálovými trojčátky.
Marek Lambora a Eva Burešová se svými seriálovými trojčátky. (Foto FTV Prima)

Když se dva perou, třetí se podle pořekadla má smát. V případě drsného střetu televize Prima a O2 TV to ale výjimečně neplatí! Diváci, kteří využívají služeb O2, zůstali v šoku nad sdělením, že od 1. března už nebudou moci na Primě sledovat osudy mladičké Sidonie v seriálu ZOO. Zůstanou jim utajeny i osudy hrdinů nové komediální kriminálky Duch a dalších oblíbených primáckých pořadů. Je to spíš k pláči než k smíchu...

Stopka se týká všech osmi kanálů: Prima, CNN Prima NEWS, Prima COOL, Prima MAX, Prima KRIMI, Prima LOVE, Prima ZOOM a Prima STAR. Od 1. března si je už diváci nenaladí. A nejde o malou zájmovou skupinku, krizová situace se týká 580 tisíc diváků!

Nemají smlouvu

Ve velké televizní válce jde samozřejmě o peníze. Televize tratila při domácím přetáčení pořadů bez reklam až 200 milionů ročně. „Bohužel ani přes veškerou naši snahu se nám nepodařilo domluvit se na nových podmínkách spolupráce se společností O2 Czech Republic,“ říká Marek Singer, generální ředitel skupiny Prima. „Vzhledem k tomu, že společnost O2 Czech Republic nadále nabízí svým klientům kanály televize Prima, aniž s námi má uzavřený platný kontrakt, rozhodli jsme se, že nejpozději 1. března ukončíme této společnosti distribuci svých kanálů,“ dodává generální ředitel.

Slunečná: Tomsa a Jánová se chytili pod krkem

Video se připravuje ...

Dohoda nemožná

Jeho slova potvrzuje i vedoucí komunikace Gabriela Semová z televize Prima. „Se společností O2 Czech Republic jsme jednali o nastavení podmínek další spolupráce, bohužel je jediným operátorem na trhu, se kterým jsme nedošli k obchodní dohodě. Společnost O2 Czech Republic tak v tuto chvíli vysílá pořady skupiny Prima bez platného kontraktu. A proto jsme ji vyzvali, aby s námi smlouvu uzavřela, nebo přestala naše kanály neoprávněně šířit,“ tvrdí vedoucí komunikace.

A co nyní dál?

Televize Prima nabízí možnost sledovat oblíbené pořady, jako jsou např. ZOO, 1. MISE či Prostřeno!, prostřednictvím jiných operátorů, placených služeb, anebo si naladit primácké programy prostřednictvím DVB-T2. Zatím to bohužel vypadá, že v této nečekané televizní válce na vše doplatí divák. Jako zázrakem mají fanoušci ještě šanci dokoukat Slunečnou, jejíž poslední díl odvysílá televize 22. února.

Vyjádření O2

Společnost O2 bude dále bojovat za své zákazníky, kterým chce FTV Prima vzít nastavením nových pravidel všechny technické výhody a funkcionality, které vyhledávají u IPTV. Je to především možnost přetáčení obsahu a reklam. O2 chce zákazníkům tuto základní a nejoblíbenější funkci IPTV zachovat v podobě, jakou ji znají a využívají dnes.  

Jednání, která v posledních měsících probíhala, ukončila TV Prima útočnou medializací a výhružkami divákům O2 TV. „Od začátku jednání Primě jasně říkáme, že technické řešení, které po nás požaduje, by znamenalo zásadní zhoršení zákaznické zkušenosti a nese s sebou v důsledku také další potenciální rizika. Naší prioritou je ochrana diváků ve všech směrech. Jasně jsme deklarovali, že chceme jednat a najít společnou cestu, a velmi nás mrzí, že Prima využívá své kanály k nátlaku a bere si naše zákazníky jako rukojmí k demonstraci síly. Odmítáme hodit klienty IPTV, ať už jakékoli společnosti působící na českém trhu, přes palubu. Chceme najít takové řešení, které nebude znamenat extrémní zdražení nebo odebrání funkce přetáčení reklam a vysílání, ale chceme, aby bylo vše zachováno v podobě a rozsahu, v jakém znají zákazníci vysílání teď,“  uvedl David Solnař, tiskový mluvčí O2 TV. 

Operátor O2 nepovažuje jednání za definitivně ukončené. Hlavní snahou je ochránit všechny zákazníky, kteří IPTV vysílání využívají. Z toho důvodu O2 považuje podmínky, které FTV Prima diktuje, za přemrštěné a nereálné. „Omezení zpětného zhlédnutí se postupně v nějaké podobě dotkne všech společností poskytujících IPTV na českém trhu a tím pádem také všech zákazníků. Těm bychom ostatně chtěli také poděkovat za to, jak nám na našich sociálních sítích i na všech profilech Primy vyjadřují neskutečnou podporu. Je to pro nás velká motivace. Utvrzuje nás to v tom, že jdeme jedinou správnou cestou,“ doplňuje Anna Lenerová, šéfka obsahu O2 TV.

Exkluzivně! Ukázka videoklipu Slunečná na Blesk.cz

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.