Před 15 lety se Karel Svoboda (†68) střelil do hlavy: Vendula už je šťastná | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 30. května 2024

Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila

Před 15 lety se Karel Svoboda (†68) střelil do hlavy: Vendula už je šťastná

Karel Svoboda s Vendulou
Karel Svoboda s Vendulou (Martin Hykl)

Vychází ve svetru a s legálně drženým revolverem v ruce na zahradu své jevanské vily. Dochází až ke vjezdovým vratům do zahrady. Přikládá si revolver ke spánku a mačká spoušť. Od sebevraždy hitmakera Karla Svobody (†68) uplynulo včera přesně 15 let. Vdova Vendula Pizingerová (49) má svého prvního muže stále v srdci.

V den tragického výročí zveřejnila na sociálních sítích dojemnou vzpomínku. „Co je to 15 let? Na jednu stranu je to dlouho, na druhou mžik,” říká vdova. Mezitím se stihla dvakrát vdát a ve svých 48 letech porodit syna Pepíčka (16 měsíců), kterého má se svým současným mužem Josefem Pizingerem (34). Jejímu staršímu synovi Jakubovi bude v květnu sedmnáct. Když se jeho otec Karel zastřelil, byly mu necelé dva roky...

Všechno je jinak!

„Dnes je to 15 let, co už spolu nemůžeme mluvit, smát se nebo jen tak zavřít oči a snít. Bylo řečeno mnohé za těch 15 let. Skutečností však zůstává, žes zmizel bez rozloučení, beze slova promiň,” vzkazuje prezidnetka Kapky naděje tragicky zesnulému manželovi. „Dnes mám úplně jiný život a že za těch 15 let bylo turbulencí. Jsem šťastná už. A mám tady Jakuba. No každopádně Karlovi byl humor vlastní a nevím, jak by tohle všechno okomentoval. Snad tady platí jedno židovské přísloví: Všechno je jinak!” napsala ještě včera Vendula na sociální síť.

Mnohé předpověděl...

A kdyby to šlo, na co by se Karla chtěla zeptat? „To je složitá otázka. Já bych se ho ale asi na nic neptala. Tak to cítím. Já bych mu spíš chtěla říct to, co se za těch patnáct let všechno událo. Protože byly věci, které Karel předpověděl, co se týče lidských vztahů, ale i šoubyznysu,“ přemítá vdova po hitmakerovi. „Někdy pátrám v paměti a potřebovala bych ten jeho doplňující moment. A myslím, že bychom se nad něčím rozčílili a nad něčím taky dost zasmáli!“ uzavírá Vendula svou zpověď.

Vendula Pizingerová: Josef mě straší ještě s holčičkou, ale to už by bylo do nebe volající

Video se připravuje ...

Jak to bylo v osudný den?

Když před 15 lety Vendula s malým Kubou odjížděla na víkend na Šumavu, kde skládala zkoušky z marketingu, Karel s nimi jet odmítl. Prý si alespoň může doma v klidu přemýšlet. Nic nenasvědčovalo tomu, že ho v neděli najde doma s prostřelenou hlavou. V sobotu 27. ledna 2007 byla ale obloha šedivá a venku inverze. Na Karla přišly takové deprese, že volal SOS svému kamarádovi docentu Janu Malému, tehdejšímu řediteli IKEM. Telefon ale zvedla manželka s tím, že docent leží po operaci v nemocnici.

Svoboda poděkoval a dál se utápěl v samotě a depresích. A druhý den šlo už do tuhého. V neděli dopoledne poklábosil na zahradě se zahradníkem a vydal se do samoobsluhy, kde si koupil šunku, rohlíky a noviny. „Slušně nás pozdravil a byl v naprosté pohodě,“ vzpomíná prodavačka. Cestou zpátky potkal majitele místní pizzerie a domluvil se s ním, že večer, až Vendula přijede, zajdou na kafe. To bylo přesně v tu dobu, když Vendula složila zkoušky na výbornou. Volala mu to a Karel byl na ni hrdý. Kolem třetí hodiny odpoledne mu už cestou domů volá znovu. Domlouvají se, že Vendula nakoupí teplou večeři v číně. Tu koupila, ale Karla, když s Jakubem v náručí otevřela vrata, už na zahradě našla v tratolišti krve...

Sebevražedná zbraň

Revolver kultovní americké značky Smith & Wesson, model 36-7 a ráže 38 Special, kterým se skladatel zastřelil, byl součástí dědictví, které získal společně s dalšími dvěma Svobodovými zbraněmi jeho nejstarší syn Petr.

Vendula Pizingerová po drsné dovolené v Rumunsku: Odlétá na babinec!

Video se připravuje ...Přečtěte si
-bello-
30. 1. 2022 • 23:13

uschi
------
nemyslím, že tohle o sobě nechává rozšiřovat Vendula Pizingerová, to jsem řekla já !
A taky vím, jak divokou jízdu s nim jela, a že dobrovolně a bavila ji. Jenže za čas tu jízdu odmítala a chtěla taky normální rodinu a život a se Svobodou to nešlo. Jinak žít neuměl.A když se chtěla trhnout, tak se jí pomstil.
Zastřelit se takhle to udělá jen hajzl.Kdyby napsal dopis, sem zastřelenej, ležím v kůlně , mělo by to aspoň nějakou vůči ní a dítěti ohled.Stranou se dokázal zastřelil country Jiří Brabec. Svoboda chtěl mít jistotu, kdyby se netrefil, aby neumíral dllouho a někdo by zakročil.

mbmb
30. 1. 2022 • 19:33

Šťastná léta v TV slabá ,dnes vám youtuber udělá lepší než Petr S. a Olga Špátová totez v slátanine Karel.Hura honem do TV pro prachy ,stejně jak Fagan Dominika.A tak zdraží nám poplatky ,protože rozházeli za nic! Velká prázdnota celý Jebansky život trpasliku s bonama a taškou bananu

begonie
30. 1. 2022 • 13:53

bello - souhlas Když jim odcházela dcera Klárka, která prohrávala a prohrála ve svých 4 letech boj s leukémií, tak Karel Svoboda hledal útěchu v náručí Leony Machálkové Co tehdy musela Vendula prožívat je naprosto šílené!!!!

-bello-
30. 1. 2022 • 12:57

Svoboda byl možná hudební génius, ale jinak hajzl.
Vendula si vzala sbestřednýho sobce , ale zvolila si slávu, tak jak Gottová.Mohla odejít, ale to neudělala. Ivana měla s dědou Gottem kliku, Vendula se Svobodou ne.
Svoboda chlastal první ligu a nebral léky na svou bipolární poruchu.Vyrovnat to nechtěl, to by znamenalo, že má chlast zakázaný.Tak dělal co jemu bylo příjemný.V mánii 3 ženský v posteli a námět na muzikál, v depresi otravoval okolí a skučel.
Zastřelit se doma tak, aby mě na první dobrou našli a celý život to měli před očima je msta!!!
Chudák Pizingerová, přeju jí klid a šťastný život ..
Byla na tolik věcí sama a přitom " vdaná "

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.