Veselka v bazénu! Matušková odtajnila detaily svatby s Waldou | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 6. října 2022

Svátek slaví Hanuš, zítra Justýna

Veselka v bazénu! Matušková odtajnila detaily svatby s Waldou

Vdova po Matuškovi (†76) Olga: Bez syna i partnera! Koronavirus ji uvěznil na Floridě
Vdova po Matuškovi (†76) Olga: Bez syna i partnera! Koronavirus ji uvěznil na Floridě (michal Protivanský, Martin Sekanina, David Kundrát, archiv)

Červenec je pro Olgu Matuškovou (72) výjimečným měsícem, pro ten letošní to platí dvojnásob. Se zpěvákem Waldemarem Matuškou (+76), jenž zemřel před 12 lety, by oslavila 45 let od svatby. Na jejich velký den vzpomíná stále s úsměvem na tváři.

Bylo jí 15 let, když Olga Blechová poprvé spatřila svou budoucí životní lásku. Její bratr totiž zvučil Matuškův koncert v Liberci. Tehdy ještě netušila, že o 16 let starší Waldemar je jejím osudovým mužem. „Až zpětně, teprve nedávno, jsem se od bratra dozvěděla, že mu Walda tehdy řekl, že si na mě počká. Samozřejmě si myslel, že je to vtip a dělá si jen legraci,“ vzpomínala Olga pro CNN Prima News.

Nakonec je spojily pracovní závazky v divadle Rokoko. Své ANO si řekli po sedmiletém vztahu na Matuškovy narozeniny. Svatební den se Olze navždy vryl do paměti. I když od svatby uplynulo neuvěřitelných 45 let, detaily při vzpomínání Olga nešetřila. „I po těch letech se mi z toho dne vybaví úplně všechno. Snad nikdy tady nebylo takové horko jako tenkrát, bylo snad 40 stupňů. Obřad jsme měli na Staroměstské radnici a pak jsme jeli slavit na Babu do Dejvic. Převlékli jsme se do plavek a naskákali do bazénu. Měli jsme asi 60 hostů, ale žádný zasedací pořádek neexistoval, všechno probíhalo spontánně. Stoly byly plné jídel, točila se Plzeň, prostě nezapomenutelná veselka,“ uvedla s úsměvem Matušková.

Unikátní dokument o Waldemaru Matuškovi: Kodetovi daroval dům!

Video se připravuje ...

Po emigraci v létě 1986 se manželé rozhodli usadit na Floridě. „Walda o tom rozhodl až na místě. A když se pro něco rozhodl, tak to tak bylo. S tou myšlenkou jsme ale koketovali delší čas, jen jsme nebyli rozhodnutí na sto procent,“ prozradila Olga. Ačkoli začínali od nuly, přeci jen se jim tam podařilo uspět. Velké ovace zpěvák zaznamenal jak jinak než před českým publikem. A jak se Olga za ta léta ohlíží za tímto obdobím? „Skromnějšího člověka jsem nepoznala. Ať už to bylo v Praze, nebo v USA, nikdy neměl žádné požadavky. Byl nenáročnou hvězdou,“ dodala smířeně.

Ivanka Devátá po mrtvici ochrnula! A Matušková přiznala nového muže

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.