4 osudoví muži Janžurové: Do konce života už sama? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 9. prosince 2023

Svátek slaví Vratislav, zítra Julie

4 osudoví muži Janžurové: Do konce života už sama?

Jediná svatba herečky s Janem Eisnerem.
Jediná svatba herečky s Janem Eisnerem. (Foto Aha! – Michal Protivanský, Martin Hykl, archiv I. Janžurové)

Zatímco hraní ji stále baví a ráda objevuje nové cesty i formy, nad partnerskými vztahy prý zlomila hůl. Poté, co navždy odešel otec jejich dcer Stanislav Remunda (†84), zvolila dobrovolně samotu. „Do konce života jsem připravena žít sama,“ přiznává Iva Janžurová, která právě dnes slaví 80. narozeniny.

Legendární herečka ovšem raději říká, že je jí čtyřikrát dvacet, protože to zní lépe. „Nejraději bych narozeniny bez obřadu,“ nechala se také slyšet dnešní jubilantka s humorem sobě vlastním. Z oslav ale jen tak nevyjde, protože dcera Sabina Remundová (49) má narozeniny jen den před ní. A už 30. června je čeká premiéra komedie Pusťte mě ven na letní scéně Divadla Kalich pod žižkovskou věží. Sabina se chopila režie a také si v ní zahraje po boku své slavné matky. „Tak mě napadá, jestli právě tohle nebude moje poslední divadelní role,“ přemítala Janžurová. Druhá dcera Theodora (47) s ní zase natočila ke kulatinám dokument.

Škoda, že se toho nedožil také Stanislav Remunda, od jehož smrti uplyne v pátek už devět let. Přestože se za něho Iva nikdy neprovdala, byla to největší láska jejího života. Teď už do domu žádného muže nechce. „Do konce života jsem připravena žít sama. Vyhovuje mi to. Žádný vztah už nechci,“ prozradila na Frekvenci 1 Janžurová. O nápadníky ovšem nikdy neměla nouzi a nemá je ani dnes...

Kameraman Jan Eisner (†86)

První a jediné »ano«

Brali se v roce 1968 po dvouměsíční známosti. Točili spolu hudební zábavný pořad Píseň pro Rudolfa III. Rozváděli se po půl roce a drsný zážitek, kdy na sebe měli na veřejnosti vytahovat špínu, herečku navždy odradil od podobných pošetilostí, jako jsou sňatky. V branži Jan Eisner patřil k nejlepším. Procestoval s kamerou celý svět, točil a režíroval v Kambodži, Mexiku i Americe. U nás učil na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku. Zemřel 13. listopadu 2020.

Režisér a herec Stanislav Remunda (†84)

Na psí knížku

Byli spolu od 70. let. Ke dvěma dcerám měli vlastní divadlo a originální rodinná představení. Se Slávkem, jak mu Iva říkala, žili na psí knížku přes čtyři desítky let až do jeho smrti v roce 2012. Seznámili se dost překvapivě na její svatbě. „Přišel nezván, sedl si, najedl se, napil a zase odjel,“ vypráví s gustem Janžurová. Byli sehranou dvojkou, jeden druhému obdivuhodně oddaný. Když už byl Remunda hodně nemocný, Iva ho všude vozila a pečovala o něj.

Iva Janžurová slaví 80! Připomeňte si její nejslavnější role!

Video se připravuje ...

Herec Josef Bláha (†70)

Láska na zapřenou

Milostné vzplanutí ke kolegovi z divadla musela herečka pečlivě tajit. Představitel Brůžka z Hříšných lidí města pražského byl ženatý. „Byla svobodná a toužila ho mít pro sebe,“ prozradila po letech ve své knize herečka Jiřina Švorcová (†83). A dodala, že oblíbená Janžurka nebyla jediná, kdo v něm našel mimo jeho manželky zalíbení. „Bláha byl velmi šarmantní,“ ocenila jeho kvality sama Švorcová.

Herec Igor Orozovič (36)

Oddaný pečovatel

Představitel policisty Andreje ze seriálu Polda jí tak trochu zachránil život. Igor odvezl Ivušku, která už nemohla dýchat, přímo z představení v Příbrami do Nemocnice Na Homolce, kde jí operovali srdeční chlopeň. Pak ji ještě doprovodil do Poděbrad, kde několik týdnů rehabilitovala. Orozovič padl Janžurce do oka, když si ji dovolil kritizovat. To herečka umí ocenit. Igor nyní hraje s Ivou v Božské Sarah a v Audienci u královny.

Iva Janžurová slaví krásných a úctyhodných 80 let.

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.