Hvězda nového hitu Boží mlýny: Myšička terčem posměchu! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 28. listopadu 2022

Svátek slaví René, zítra Zina

Hvězda nového hitu Boží mlýny: Myšička terčem posměchu!

Seriál Boží mlýny
Seriál Boží mlýny (Česká televize)

Konečně došlo i na něj. Herci Martinu Myšičkovi (51) před dvěma roky zavolal režisér Jan Hřebejk (53), aby mu nabídl roli v kriminálce Boží mlýny. Prvně si tak zahrál vyšetřovatele. Kolegové z Dejvického divadla si z něj ale utahovali.

V kriminálním seriálu se za svou kariéru už párkrát mihl, podle svých slov ale nikdy nehrál detektiva. A v souboru Dejvického divadla, kde dělá uměleckého ředitele, tak byl jeden z posledních, kdo v televizi nevyšetřoval vraždy. „Z toho jsme si dělali srandu. Konečně i já dělám vyšetřovatele! To už by bylo trapný, kdyby ne,“ přiznal seriálový kapitán Karel Fait.

Fóry od Čermáka

Vtípky si vylechl i od kamaráda ze souboru Hynka Čermáka (48), který před pěti lety hrál nekompromisního vyšetřovatele Kuneše v Raplovi. „Vtipkoval – dneska jsi to hrál jako Kuneš, trošku uber, je to trošku jinej žánr. Občas tam padaly fóry i od Jardy Plesla. Vezmi to jinak, zahraj to jako Budík,“ smál se Myšička a narážel na to, že po něm přebral televizní štafetu po Zločinech Velké Prahy. „Každá detektivka je jiná, takže v tomhle smyslu se o tom bavíme,“ dodal už vážně.

Video s Myšičkou najdete zde:

Video se připravuje ...

Peníze se hodily

Za obsazení do šestidílného seriálu byl ale Hřebejkovi vděčný. „Jeli jsme se ženou v autě, zrovna jsme řešili koupi nějakého většího předmětu do domu, probírali, jestli si to můžeme dovolit, a že by to chtělo nějaký kšeft, a vtom volá Honza Hřebejk, že má pro mě docela zajímavou roli,“ dal k dobru herec. „Poslal mi scénáře a já jsem zjistil, že je to role jedna z hlavních a že mě to baví a přitahuje. A bez nutnosti absolvování nějakého dalšího konkurzu jsem se k seriálu dostal. Takových nabídek bych si přál víc,“ řekl zcela otevřeně. Druhý díl seriálu Boží mlýny sledujte v neděli 18. dubna od 20:10 hod. na ČT1.

Sledovanost nedělního večera najdete v tištěné verzi Aha! 13.4.2021

Boží mlýny: Originální videoklip k ústřední písni nového seriálu České televize

Video se připravuje ...Přečtěte si
xviktorie
13. 4. 2021 • 07:41

Boží mlýny se opravdu povedly, mají nadhled, vtip, herecky jsou dobře obsazené. Další dobrá trefa ČT. Ale nejsou pro každého, kdo zvládne akorát Ulici nebo Ženu za pultem (jako mord v příspěvku níže), ten nechápe

mord
13. 4. 2021 • 07:09

O něco lepší než Stará Praha, ale to bylo opravdové dno. Myšička bohužel hodně spatny

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.