Macronová na odstřel! Přiznala šikanu, prý je to extrémní | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 4. března 2024

Svátek slaví Stela, zítra Kazimír

Macronová na odstřel! Pokud bych je poslouchala, nevstala bych z postele

Francouzský prezident Macron s manželkou během oslav dobytí Bastily.
Francouzský prezident Macron s manželkou během oslav dobytí Bastily. (Reuters)

Sama moc dobře ví, jaké to je, když si ji lidé dobírají a pod záštitou sociálních sítí se o ní nehezky vyjadřují. Jedním z hlavních cílů první dámy Francie Brigitte Macronové (67) je tedy zcela pochopitelně boj proti kyberšikaně, které čelí mladí i dospělí.

O Brigitte Macronové se mluví nejen v souvislosti s jejím postavením, ale i kvůli nevšednímu věkovému rozdílu mezi ní a francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem (42). Poslední kapkou jsou pak pro některé i ne zrovna lichotivé začátky jejich vztahu – se stávajícím manželem byli kdysi ve vztahu učitelka-žák.

Není tak zrovna překvapením, že jsou to dostačující důvody pro tzv. internetové trolly (lidi záměrně vyvolávající konflikty na internetu, pozn. red.), kteří své oběti zostuzují a nabádají k tomu i další. Kyberšikana tak bohužel není ničím neobvyklým a obětí není málo. Jelikož má s touto formou šikany francouzská první dáma své zkušenosti, sama se snaží pomáhat lidem se stejným problémem. Vzhledem ke svému dřívějšímu povolání se se šikanou setkala v různým podobách.

Trump hodnotil tělo francouzské první dámy: Poslechněte si, co řekl

Video se připravuje ...

„Pokud bych je poslouchala, ani bych nevstala z postele,“ cituje Macronovou Blesk. „Prezident a já jsme často napadáni na sociálních sítích a některé útoky jsou vskutku extrémní. Nevíme, kdo jsou ti lidé. Myslí si ale, že mají právo rozhodovat o tom, co má dělat prezidentova žena a jaká má být,“ uvedla Macronová během setkání s náctiletými, kteří se se šikanou potýkají.

Zemanová exkluzivně: Změnit Miloše? To nejde... Místo dárku jsem mu dala pusu

Video se připravuje ...

První dáma Francie se snažila teenagerům vysvětlit, že obětí jakékoli formy šikany může být skutečně kdokoli, nehledě na věk, příčinu či postavení. Toto sezení nakonec před novináři zhodnotila jako pozitivní nejen pro mladistvé, ale i pro ni samotnou.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.