Matka nejstarší dcery Karla Gotta: Covid v ústavu, VÁŽNÝ STAV! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 3. června 2023

Svátek slaví Tamara, zítra Dalibor

Matka nejstarší dcery Karla Gotta: Covid v ústavu, VÁŽNÝ STAV!

Naposledy se s maminkou viděla 17. ledna, kdy ji měla u sebe doma.
Naposledy se s maminkou viděla 17. ledna, kdy ji měla u sebe doma. (Foto Aha! – Robert Klejch, Martin Hykl, Facebook.com, ara)

To snad ne! Maminka nejstarší dcery Karla Gotta (†80) Dominiky se nakazila covidem-19 a bojuje v horečkách o život. Bývalá tanečnice Antonie Zacpalová (85), která žije v domově pro seniory v pražských Vysočanech, přitom v polovině ledna dostala první očkovací dávku. Jenže – druhé se nedočkala...

Dominika Gottová (47) je strachy bez sebe! „Maminka měla velké horečky. Starají se o ni doma pečovatelky. Jestli mi odejde, tak to nezvládnu! Byla bych úplně sama, bez mateřské lásky,“ zoufá si Dominika, která denně mamince volá. Zdravotnický personál ji předává k telefonu, aby s dcerou mohla mluvit.

Čekala na vakcínu

„Mámu očkovali jen jednou, pak mělo přijít druhé očkování, ale kvůli nedostatku vakcíny na něj musela čekat a takhle to dopadlo!“ plakala Dominika do telefonu. „Modlím se, ač na Boha nevěřím, ať to přežije!“ prohlásila Gottová, která má sama v posledních týdnech zdravotní problémy kvůli vysokému krevnímu tlaku. „Není to tak dlouho, co odešel tatínek. Maminka musí žít, prosím!“ dodala nejstarší Slavíkova dcera.

Se Štaidlem se před smrtí loučily děti. Z Artura je sirotek! A Jandu pustili z nemocnice

Video se připravuje ...

Dominika: Ode mě to nemá!

Gottová si je takřka stoprocentně jistá, že ona není tou, která maminku nakazila. „Ještě před pár dny u mě byla a já jsem měla test negativní. Dělali mi ho v nemocnici kvůli velkému kašli,“ zapřísahala se Dominika.

Vánoce Dominiky Gottové: Velké otazníky nad maminkou! A o neromantických dárcích od táty

Video se připravuje ...

 Přečtěte si
lekno
10. 2. 2021 • 20:23

Názor od lekára – primára pľúcneho oddelenia - “Aby šíril infekciu, je nutné mať symptómy vedúce k šíreniu ochorenia – kašľanie, kýchanie, smrkanie a podobne.“ /cit.: MUDr. Jozef Kubík, SR/. Z čoho vyplýva – bezpríznakový človek by nemal byť roznášač tejto infekcie..
Matke Dominiky G. by snáď pomohli účinné lieky a prírodné vitamíny – v nápojoch, v strave.. Čím ju liečia – nenapísali. .Dúfajme, že neskončí ako klienti z Košického centra pre seniorov Arcus – 2 dni po aplikácii vakcíny Comirnaty 500 od Pfizer-BioNTech /po ktorej za negatívne následky výrobca nenesie zodpovednosť/ sa spozoroval rýchly odlet viac než 20 seniorov na druhý svet.. Keďže Slovensko má byť krajinou, kde sa „ľudia nebudú báť zomierať“ – tak snáď sa nebáli.. Toľko k spomínanej vakcinácii..

miroslava13
10. 2. 2021 • 11:54

no bohužel už je ve věku, kdy lidé odcházejí. a covid jí určitě nepomůže......co dodat? čeká nás to všechny. Dominika by se už měla začít starat sama o sebe. už je dospělá!

fany22
10. 2. 2021 • 11:21

Stoprocentně podepisují. Všichni chceme přece totéž. Žít normálně. Jenže někdo chce na kolektivní imunitě plout, ale odmítá si koupit lodní lístek (cit. MUDr. Hořejší, tuším). Zbývá doufat, že těch křiklounů, co demonstrují (svou omezenost) na náměstích, a je pro ně hrdinství vše porušovat, a pořádat si mejdany třeba v garáži, není zase tolik.
A u zdravotnického personálu by mělo být očkování povinné. Komu se to nelíbí, může jít pracovat jinam.

safinka59
10. 2. 2021 • 07:51

Je amorální teď řešit Dominiku, domov...! Pravděpodobně zde mnohých uniká fakt, že očkování personálu, učitelů... je dobrovolné. Také není výjimkou, že některé školy se v září neotevřely, protože učitelé měli Covid ! V lůžkových domovech pro seniory, kde jsou pacienti nechodící...měli Covid !!! Odpověď je jednoduchá, do těchto institucí to zatáhl personál ! A přesto mnozí odmítají očkování a nikomu nevadí, že jejich zaměstnání vyžaduje tu maximální bezpečnost, opatrnost. Přesto křičí, že chtějí peníze navíc, jelikož jejich povolání je rizikové ?! Ano, očkování není zárukou odolnosti, ale je jisté, že omezuje rozsah, vylučuje tu největší nálož viru, ochrání lidi od těch nejhorších průběhů.
Kdy konečně mnoho dalších pochopí, že pokud se bude demonstrovat, cestovat, nedo­držo­vat.­..nik­do, žádný politik ani strana nevymyslí ani to nejlepší opatření ! Je to pouze na nás a naší disciplíně !

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.