Petr Buchta (35): Kvůli koroně točil 1 záběr 2 měsíce! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 25. března 2023

Svátek slaví Marián, zítra Emanuel

Petr Buchta (35): Kvůli koroně točil 1 záběr 2 měsíce!

Herec Petr Buchta (35)
Herec Petr Buchta (35) (FTV Prima)

Citlivé oko diváka sice nic nepozná, ovšem dnešní, 261. díl byl pro štáb seriálu Modrý kód pořádně tvrdý oříšek. Roztočili ho totiž před koronapauzou a dotočili ho až teď. Herec Petr Buchta (35) tak do špitálu vstoupil v březnu, aby šel za ředitelem, jenže reálně se za ním dostal až za dva měsíce. A to není všechno, co deník Aha! zjistil o natáčení.

Střihači v Modrém kódu tentokrát museli vytáhnout všechna svoje kouzla. Díl, který dnes diváci uvidí, totiž štáb roztočil už před dvěma měsíci... „Ještě pořád je to dost těžké, přece jenom jsme z toho vypadli, a vzpomínat si na to, co jsme a jak točili před dvěma měsíci, není jednoduché. Na všech je vidět, že jsou vláčnější,“ popsal situaci režisér Lukáš Buchar, který musel upravovat natáčení tak, aby si divák ničeho nevšiml. „Musel se předělat natáčecí plán, i obsah se upravuje. Někteří herci už před pauzou ze strachu odmítali natáčet, bylo to logické, chápali jsme to. Už tehdy jsme tak museli upravovat natáčení i scénář. O to náročnější to bylo teď, abychom navázali na změny, a nikoli na původní plán. Byl to oříšek především pro dramaturgy, pomocnou režii a skript,“ dodal a uvedl i konkrétní příklad pacientky Seifertové, kterou hraje Nikol Kouklová (30).

Složité záběry
Ta si při cvičení udělá úraz zad, což se stihlo natočit před koronapauzou 9. 3., do nemocnice už ji ale přivezli na den přesně po dvouměsíční pauze 9. 5.! Pěkně dlouhou cestu od vstupu do nemocnice do ředitelny měl i herec Petr Buchta. Do nemocnice vstoupil 10. 3., ale do ředitelny se dostal až 13. 5.

Pád ze střechy půvabné herečky:

Video se připravuje ...

Komplikace
Víc než sladit záběry, ale dělal problém zákaz točení s komparzem. „Na pokojích se to zvládnout dá, na urgentu je to složitější. Pomáháme si z vlastních řad. Převlékli jsme do nemocničního maskérky, kostymérky a další členy štábu. I štáb je osekaný na minimum, tak není moc kde brát, ale zvládneme to, dodal s tím, že koronavirus do děje nijak nezačlenili. Vykutálený díl sledujte už dnes večer od 20.15 na Primě.

Co bylo jinak než obvykle?
● Všem byla při vstupu do ateliéru změřena teplota.
● Dezinfekční prostředky byly u všech vchodů, ve všech šatnách a na několika místech uvnitř ateliéru, na chodbách a toaletách.
● Štáb byl vybaven rouškami, maskérky i ochrannými štíty.
● Herci měli speciální bílé bezešvé roušky, které neničily make-up.
● Prostory byly před začátkem natáčení i v jeho průběhu důkladně dezinfikovány. ● Catering se vydával pouze z venkovního okýnka.
●Chybějící komparz nahradili členové štábu.
● Natáčecí plán se podařilo sestavit snáz než obvykle – jindy totiž produkční bojují se závazky herců, jako jsou divadelní zkoušky, představení a jiná natáčení.

Pagáčová v Modrém kódu: Takhle dává kopačky!

Video se připravuje ...Přečtěte si
pelagie
10. 6. 2020 • 08:07

Koho zajímají takové nicneříkající bláboly, jak se točilo, nastavovalo , stříhání obrazů atd.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.