Fialovou už stihli nahradit: Další blondýnka na scéně! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 30. května 2024

Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila

Fialovou už stihli nahradit: Další blondýnka na scéně!

Markéta Fialová
Markéta Fialová (TV Nova)

Posledních 5 let každou neděli uváděla Střepiny. Teď ale moderátorka Markéta Fialová (48) kývla na nabídku od konkurenční Primy a její nový zpravodajský kanál. A Nova nezaváhala - od desetiměsíčního Matyáška povolala Michaelu Šmídovou (33).   

Je to sotva rok, co se provdala a odešla ze zaběhnutého postu moderátorky Nočních Televizních novin na mateřskou. Před 10 měsíci narozeného synka Matyáška teď ale Míša bude pravidelně opouštět kvůli práci. Hned, jak se definitivně potvrdilo, že Markéta Fialová „zařízla“ Střepiny na Nově a dala přednost konkurenční Primě, objevilo se jméno Šmídové jako její náhradnice. „Novou moderátorkou Střepin se stává zkušená politická reportérka a moderátorka Michaela Indráková, rozená Šmídová. V posledních letech moderovala významné politické debaty a spolu s Reyem Korantengem byla hlavní tváří volebních speciálů,“ zdůvodnilaNova, proč volba padla na ni. 

Sliby nepomohly

Fialovou se po 14 letech práce podle informací Blesku snažili přesvědčit, aby zůstala. S brunetkou už ale nepohnuli. „Moje profesní kariéra začala kdysi právě na Primě. Příležitost být u startu CNN Prima News v České republice je pro mě velmi lákavá, je to výzva, na kterou se moc těším,“ netají se. A jako hotovou věc už to bere i její nový zaměstnavatel. „Jsme přesvědčeni, že bude významnou a výraznou posilou v týmu CNN Prima News,“ potvrdil Aha! Marek Singer, generální ředitel FTV Prima. „Bez nadsázky se dá říct, že jde o televizní přestup letošního roku a na vzájemnou spolupráci se velmi těším,“ doplnil ho šéf zpráv na Primě Martin Ondráček, který Markétě kdysi šéfoval i na Nově.

Porážku tak nakonec musela uznat i Nova. „Děkujeme Markétě Fialové za 14 let loajální práce v TV NOVA a přejeme ji hodně úspěchů v dalším profesním i osobním životě. Taktéž děkujeme za její přínos Televizním novinám, které v minulosti moderovala,“ okomentovala přestup Nova ústy svého PR koordinátora Vojtěch Boháčka.

Voříšek jí podrží

Jako jeden z posledních se o jejím nástupu za moderátorský pultík Primy dozvěděl její bývalý parťák Karel Voříšek (55). A hned mu to zvedlo náladu. „Překvapili jste mě. Jsme na cestách v Indii, odříznuti od zpráv z domova. Na spolupráci se samozřejmě těším,“ komentoval to Blesku moderátor Velkých Zpráv. S Fialovou strávil na obrazovce Novy roky, pak ho ale vedení stáhlo kvůli nařčení ze spolupráce s StB. A po pěti letech budou zase pod křídly stejné televize.

 Markéta Fialová o jejím vztahu k televizi:

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.