Náhlá smrt kartářky Košanové (†67): Čarodejnice měnila osudy slavných! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 2. července 2022

Svátek slaví Patricie, zítra Radomír

Náhlá smrt kartářky Košanové (†67): Čarodejnice měnila osudy slavných!

Marcelu zemřela před několika dny, rodina to ale ututlala.
Marcelu zemřela před několika dny, rodina to ale ututlala. (scom, archiv )

Tušení, že se něco stane, mívala ve svých snech. Rakovinu mízních uzlin tak Karlu Gottovi (80) vyvěstila měsíc před tím, než si ji vyslechl z úst lékařů. To, že jí osud na konci července přetne čáru života, si ale kartářka slavných Marcela Košanová (†67) nepředpověděla.  

A snad nikoho z jejího okolí by nenapadlo, že už se nedožije víkendu. Nevěřícně na nečekanou smrt kolegyně reagovala i známá vědma Jana Demeterová. „To mi neříkejte, všichni jsme k ní vzhlíželi, nemohu tomu uvěřit. Jsem z toho velmi špatná,“ lkala do. Zprávu o odchodu vyhlášené čarodějky Aha! potvrdila přímo její dcera. „Stalo se to 31. 7. Odešla velmi rychle a jako dáma,“ řekla deníku Aha! Zdeňka Košanová, který se živí jako kartářka.
Ti, kterým pomohla, své duchovní guru nemohli přijít dát ani sbohem – poslední rozloučení nebylo veřejné. „Pohřeb proběhl 7. srpna v úzkém rodinném kruhu v Chomutově,“ dodala dcera skleslým hlasem.

Divný sen
O tom, že bude sama bojovat o život, zjevně neměla ani tušení. Přitom v srpnu před čtyřmi roky varovala Slavíka o smrtelné nemoci, lépe řečeno, že se s ním něco děje, se čarodějce zdálo. Měsíc před tím, než Gott onemocněl rakovinou mízních uzlin, Marcela volala Aha!. „Měla jsem divný sen. Vzbudila jsem se a viděla, jak v mém pokoji na křesle sedí Karel Gott a kouří cigaretu. Říkám mu: Karle, vy kouříte? A on: Já jsem v situaci, kdy už můžu všechno,“ zavolala Aha! Košanová a poprosila, ať se se Slavíkem spojíme, že se s ním určitě něco děje. „Tak to nelze podcenit. Budu na sebe dávat pozor,“ reagoval tehdy Gott. Za měsíc mu ale diagnostikovali rakovinu. Pro něj naštěstí ale pozdě nebylo.

Z barmanky čarodějnicí
Marcela se narodila roku 1952 v Chomutově. Pracovala jako ošetřovatelka v nemocnici, pěstounka v jeslích, barmanka a jako vedoucí kuchyně v domově důchodců. Profese ji tedy provedly každým obdobím lidského života – od nejútlejšího dětství až ke stáří – což ji naučilo lépe chápat koloběh světa. A protože prý pocházela z rodu čarodějnic, tak své zkušenosti posléze zužitkovala právě při vykonávání čarodějnického řemesla: čarování se plně věnovala od svých čtyřiceti let.

Dva dny mrtvá
Zatím se přesně neví, co stálo vědmu život. Zdravotní problémy se s ní táhly ale už dva roky. Předloni v červenci ji nejdřív zazlobil močový měchýř, večer se jí ale zamotala hlava a upadla. „Bála jsem se, že je to mrtvice, a radši jsem si zajela do nemocnice,“ přiznala tehdy. Ve Všeobecné fakultní nemocnici na pražském Karlově náměstí vzali čarodějce krev a zděsili se. Přikázali jí, aby se nehýbala, a napojili ji okamžitě na nejrůznější hadičky na ARO. „Řekli mi, že jsem podle výsledků krve už minimálně dva dny mrtvá, tolik mi těch pro život nutných látek v krvi chybělo,“ vysvětluje. Verdikt lékařů nakonec zněl: sepse celého organismu, a to kvůli takové banalitě, jako je zánět močového měchýře.


Slavíkova manželka Ivana: Účastnila se magických obřadů
Čarodějnické řemeslo nebylo pro Marcelu jen vykládání karet od rána do večera, ale sem tam pořádala i tajné reje. Těch se účastnily i některé slavné ženy, které nevěděly, kudy kam, a potřebovaly se poradit. Služby Košanové vyhledala i tehdy Ivana Macháčková (43), o které se dokonce říká, že si tak pomohla i k tomu, aby si ji vzal Karel Gott. Svého vyvoleného Ivana kartářce představila také osobně a Slavík byl ze setkání pěkně v rozpacích. Prý si připadal jako malý kluk pod rentgenem. Ještě několik měsíců před narozením Charlotte (13) jezdila na čarodějné reje pod vedením Košanové. Jako by to celé stvrdilo i datum narození Charlotte, jež připadlo na 30. dubna – Beltain. Spolu s Ilonou Csákovou (48) se Ivana také stala kmotrou její knížky věnované severské mytologii.
Košanová spolupracovala třeba s Ilonou Csákovou (48), Dagmar Patrasovou (63), Ivanou Gottovou (43), Ivetou Bartošovou (†48) či Lucií Bílou (53).

Životní filozofie
Věřit v magii Košanová nepřestala do samotného konce. „Čarodějnictví je víra v život. Je to láska, radost z bytí a ze spojení s přírodou a vesmírem. Duše každé ženy, čarodějnice nevyjímaje, je přeplněna touhou mít úspěšné děti a milujícího muže. Každá ale zároveň ví, že není nic krásnějšího než chápat sama sebe. Takové »čarodějnictví« skrývá moudrost, a navíc je schopné pomoci, a proto jeho praktiky přetrvaly dodnes. Čarodějky jsou ženy z masa a kostí, které milují život a lidi kolem sebe, ale nefňukají a vědí, že za svůj život jsou odpovědné samy. Proto jej mají ve vlastních rukou. Obavy z nich jsou falešné,“ tvrdila.

 Na video s Marcelou Košanovou se můžete podívat zde:

Video se připravuje ...

 Přečtěte si
mivol
11. 8. 2019 • 13:42

Proč se ti, kteří nás obšťastňují informacemi, bez kterých bychom určitě nepřežili, nenaučí v první řadě správně gramatiku? Hned v úvodu chyba jako blázen ČARODEJNICE.

anada
10. 8. 2019 • 16:10

Věřím, že jsou možná mezi námi jsou lidé, kteří mají určitý dar z hůry, intuici …, ale tahle paní a spol, jako Plamínek, Jolanda, Regina, Savedra, nebo jak se ten podivný mužík jmenuje, co se zviditelňoval na IB (měl zadarmo PR).
Párkrát jsem koukala na vědmy radí a člověk se nestačí divit, co lidí tam volá a dá za minutu 70 Kč, oni to schválně natahují a povídají, jako kolovrátek to samé hlavně Stanley Bradley.
Osobní zkušenost mám s Kludskou, jeli jsme do starého bytu v centru Prahy, zaplatili 1500 Kč a samozřejmě se nevyplnilo nic, a dokonce mé neteři říkala, že jen tak neotěhotní (viděla to tak do tří let), že tlačí na pilu a ona do půl roku čekala dnes, již narozeného chlapečka.

axana
10. 8. 2019 • 10:35

No jestli k ní chodila paní Ivanka tak už nic neříkám. Rádobyslavné "hérky" už fakt nevědí co roupama dělat. To jsou kydy že by se jeden posr-l.

jity
10. 8. 2019 • 09:26

S rakovinou plic znám pána, který je zatím jakž takž v pořádku. Nemusí každý hned umírat. Paní Košanové přeji klid a pokoj.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.