Smrt Gottova scénografa: Než zemřel, setkal se se zmizelým synem! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 26. května 2024

Svátek slaví Filip, zítra Valdemar

Smrt Gottova scénografa: Než zemřel, setkal se se zmizelým synem!

Syn Mikuláš se stihl s tátou rozloučit.
Syn Mikuláš se stihl s tátou rozloučit. (Foot Profimedia.cz, ara)

Nečekaná smrt slavného scénografa Michaela Klanga (†65), který spolupracoval s mnoha umělci v čele s Karlem Gottem (80) a připravoval scény mnoha pořadů, má hořkosladké pozadí. Jen těsně před tím než zemřel, se setkal se svým synem, bývalým mluvčím ČSSD, který před rokem a čtvrt odcestoval na neurčito do zahraničí!

Mikuláš Klang byl mluvčím ČSSD až do dubna minulého roku, kdy uprostřed vyjednávání vstupu strany do vlády nečekaně zmizel do Kanady. Původně tam odjel podle svých slov na dovolenou a o týden později strana vydala tiskovou zprávu o jeho odchodu. „Důvody mého odjezdu do Kanady jsou, řekněme, rodinné. Odjíždím na několik měsíců a můžu jen poděkovat vedení, že mě uvolnilo,“ řekl tehdy Klang Aha!. Před časem na Twitteru oznámil svůj návrat. „Přestěhovat se na téměř rok a čtvrt do Kanady bylo nejlepší rozhodnutí, které jsem v životě udělal. Člověk si ujasní, co chce a co ne. Všechno ale jednou končí a od srpna už mě zase čeká česká realita. Tak jen doufám, že to nebude náraz do zdi...“ napsal Mikuláš s tím, že v polovině prázdnin bude opět v Česku.

Podle informací deníku Aha! díky tomu jen o pár hodin stihl setkání se svým tátou Michaelem, který právě 1. srpna náhle zemřel, když dostal ve spánku infarkt. „Když se Mikuláš vrátil, šel hned s tátou na pivo a noc poté jeho otec zemřel,“ prozradil zdroj deníku Aha! Na Klanga pro Aha! zavzpomínal i architekt Josef Pleskot (66). „Vzpomínka na Michaela je pro mě především vzpomínka na kamaráda a spolužáka a samozřejmě na váženého kolegu, ke kterému jsem cítil respekt. Pohybovali jsme se ale každý na jiné dráze, on byl spíše scénograf, já zednický architekt. Vzpomínka na člověka je pro mě vždy spíše vzpomínkou na jeho člověčenství, což platí u zde,“ řekl Pleskot.

Poslední sbohem v bazilice

Za slavného scénografa se bude v pátek ve strahovské bazilice Nanebevzetí Panny Marie od 15.00 konat zádušní mše, na které se očekává řada významných osobností. Karel Gott podle informací Blesku pošle kytici. „Bude to vzpomínkové setkání pro přátele, kolegy a studenty, kteří by se na rodinný pohřeb, který proběhne mimo Prahu, nedostali. Zádušní mše bude mít podobu rekviem a bude trvat zhruba šedesát, sedmdesát minut. Zazní na ní Mozartovo Rekviem v podání šedesátičlenného sboru, mši povede emeritní opat Strahovského kláštera Michael Josef Pojezdný,“ prozradil Blesku Jindřich Forejt, který se na přípravách obřadu podílel.

 Karel Gott, jak je na tom zdravotně? A zdrcený Krampol po návštěvě ženy

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.