Radost britské královny Alžběty: Prababičko, já jsem kluk! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 18. ledna 2022

Svátek slaví Vladislav, zítra Doubravka

Radost britské královny Alžběty: Prababičko, já jsem kluk!

Meghan Markleová porodila syna.
Meghan Markleová porodila syna. (Instagram, Profimedia.cz, Reuters)

Královská rodina se včera rozrostla o nového člena, neboť vévodkyně Meghan (37) po týdnu přenášení konečně porodila. „Je to chlapec!“ potvrdili záhy radostnou novinku manželé na svém instagramovém účtu.

Manželka prince Harryho začala rodit už včera nad ránem... „Začala pociťovat porodní bolesti a její manžel byl od té chvíle po jejím boku,“ stálo v prohlášení paláce. V 5 hodin a 26 minut ráno britského času (6.26 SELČ) pak přišlo prvorozené miminko královského páru na svět. Vážilo 3,26 kila.


Dojatý princ

„Byla to nejvelkolepější zkušenost, jakou jsem si dokázal představit. To, co ženy dokážou udělat, je mimo mou představivost. Jsme neuvěřitelně nadšeni a vděční za všechnu lásku a podporu vás všech. Je to neuvěřitelné, takže jsem to chtěl sdílet se všemi,“ uvedl dojatý Harry.

Skáče radostí

„U mnoha porodů jsem nebyl, tohle je každopádně můj první! Ale bylo to úžasné, naprosto neskutečné, a jak říkám, jsem na svou manželku neuvěřitelně hrdý. Jak by řekl každý otec a každý rodič, vaše dítě je naprosto úžasné, za to malé stvoření rozhodně stojí zemřít. Skáču radostí,“ dodal s tím, že novopečená maminka i dítě jsou v pořádku.

Kde rodila?

Utajeny prozatím zůstávají i informace o tom, zda Meghan rodila v nemocnici, či doma, jak si sama přála. S Harrym už dříve uvedli, že s miminkem nebudou pózovat novinářům čekajícím před porodnicí, jak to udělal Harryho starší bratr William (36) se svou manželkou Kate (37).

Jméno tají! Bude to Albert?
Že je to kluk, bylo překvapení i pro rodiče, kteří si prý pohlaví dítěte nepřáli dopředu vědět. Jeho jméno zatím Meghan a Harry tají. „Stále přemýšlím o jménech,“ tajnůstkařil před kamerami Harry. Lidé ale nejčastěji sázeli na to, že se jeho prvorozený syn bude jmenovat Albert.

Osmé pravnouče Alžběty
Chlapec je osmým pravnoučetem britské královny Alžběty II. (93). Podle tradice se o jeho narození musela dozvědět jako první právě ona. Princ William svou babičku informoval pomocí zašifrovaného telefonu a předpokládá se, že Harry včera udělal totéž.

Šance na královský trůn aneb Sedmý v pořadí
1. princ Charles
2. princ William
3. princ George
4. princezna Charlotte
5. princ Louis
6. princ Harry
7. SYN HARRYHO
8. princ Andrew
9. princezna Beatrice z Yorku
10. princezna Eugenie z Yorku

Citát dne
„To, co ženy dokážou udělat, je mimo mou představivost. Jsme neuvěřitelně nadšeni a vděční...“ Princ Harry

Tak šel čas s rodinou...
Listopad 2016: Harry oficiálně potvrdil, že Meghan Markleová je jeho přítelkyní.
25. září 2017: Poprvé byli společně vyfotografování, jak se drží za ruce na tenisovém zápase her Invictus Games v kanadském Torontu.
Listopad 2017: Oficiálně oznámili zasnoubení.
19. května 2018: Svatby na hradě Windsor se zúčastnilo 600 hostů z řad královské rodiny. Novomanželé získali titul vévoda a vévodkyně ze Sussexu.
15. říjen 2018: Oznámení, že je Meghan těhotná.
6. května 2019: Meghan porodila chlapce.

Královna Alžběta a vévodkyně Meghan poprvé samy spolu na akci:Přečtěte si
tryskomys
9. 5. 2019 • 11:26

Ted ,když už ,ví jaký to je rodit,bude rodit ostšest,jen aby se o ní psalo pořád ,,jaká je úchvatná,,aby dohnala Kate,jí už honí roky,aby to stihla do přechodu.

tryskomys
7. 5. 2019 • 15:44

Ještě ,že jsou tak daleko,my to neživíme,chudáci britové....

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.