Slušňák Preiss: Vydíral ho režisér! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 21. července 2024

Svátek slaví Vítězslav, zítra Magdaléna

Slušňák Preiss: Vydíral ho režisér!

Viktor Preiss zažil vydírání.
Viktor Preiss zažil vydírání. (Zbyněk Pecák)

Tvrdé vydírání ze strany režiséra zažil Viktor Preiss (70), který si zahrál sám sebe v seriálu Dabing Street. Roli slušňáka v nejvulgárnějším dílu měl hrát původně Jan Hartl (65), ale protože odmítl, Petr Zelenka (50) vytáhl zbraně nejtěžšího kalibru.

„Hodně lidí mi odmítalo, že nechtějí hrát sami sebe. Někteří si to berou hodně osobně a přehnaně se s tím ztotožňují,“ zavzpomínal Zelenka na problémy s obsazováním hvězd, které jsou v každém z dvanácti dílů. Nejhorší to bylo právě ve čtvrté epizodě, kterou jste mohli vidět v pondělí.

„Když jsem s Janem Hartem začínal, jestli by nechtěl hrát herce Jana Hartla, který nemluví sprostě, tak on se nějak zvláštně urazil. Tak jsem pátral dál, až jsem skončil u Viktora Preisse,“ prozradil režisér a scenárista. Podle informací ze zákulisí roli odmítli celkem tři herci.

Zlomit Preisse, nebylo vůbec jednoduché. „Toho jsem vydíral natvrdo a úplně vědomě, protože mi odmítnul v Knoflíkářích roli knoflíkáře, a pak toho litoval. Opakovaně o tom mluvil - to je škoda, že jsem to nevzal, ale mně se to zdálo vulgární, jak to bylo napsaný...“ citoval Zelenka Preisse v rozhovoru pro Radiožurnál.

Ten nakonec podlehl nátlaku a k velké radosti mnoha diváků přijal roli sám sebe. Nejen, že hrál slušňáka a obránce čistoty českého jazyka, ale ještě zažil podobné vydírání jako v případě Petra Zelenky. „Dokud to neřekneš, nepůjdeš domů!“ křičel na něho v závěru dílu Miroslav Krobot (66) coby cholerický režisér Janda. Diváci se nyní sázejí, zda herec v příštím díle řekne sprosté slovo, anebo se tam už vůbec neobjeví.

V USA by to neprošlo...

„V Americe mají zakázáno, aby herec hrál sám sebe, protože z právního hlediska nevědí, s kým mají pak uzavřít smlouvu a na co. Takže to je taková moje antihollywoodská specialita,“ tvrdí Zelenka s humorem sobě vlastním.

Viktor Preiss: S manželkou se vzájemně vyhýbáme! Řekl proč!

 

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.