Zákeřná nemoc Olgy Šípkové (48): Začalo to nespavostí! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 21. července 2024

Svátek slaví Vítězslav, zítra Magdaléna

Zákeřná nemoc Olgy Šípkové (48): Začalo to nespavostí!

Olga Šípková měla psychické problémy.
Olga Šípková měla psychické problémy. (Foto: Dana Kolářová)

Ačkoliv by někdo mohl tvrdit, že Olga Šípková má vše, po čem každá žena touží a určitě je tím pádem takzvaně vysmátá, mýlil by se. Bývalá mistryně světa ve sportovním aerobiku si zažila mnoho temných chvil. Trpěla totiž těžkými depresemi a syndromem vyhoření.

I úspěšní a bohatí lidé mohou mít deprese. Vážné psychické problémy se nevyhnuly ani Olze Šípkové, která i když je dnes už opět usměvavá jako sluníčko tvrdí, že tento druh nemoci je běh na dlouhou trať.

„Začalo to nespavostí. Tři roky jsem brala léky na usnutí a každou chvilku brečela… Je to celoživotní příběh. Zatímco zlomená noha sroste a funguje dál, pošramocenou duši nestačí zaléčit antidepresivy a nevšímat si jí. Vyhoření, deprese, únava, negativismus, to vše v člověku totiž stále někde je. Je to pak o tom otevírat další dveře, vnímat, co se v životě děje, a pracovat s duší dál. Člověk to nesmí nechat jen na té chvíli, kdy bere léky, to je obrovská chyba…

Nemoc mi dala signál, abych vnímala věci zase trošku jinak, abych se víc uklidnila, abych nacházela svoji radost a abych kašlala na nějaký diktát světa, který mě před pětadvaceti lety tak strašně udivil. Najednou jsem byla známá, byla jsem mistryně světa, wow… A pak zničehonic zjistíte, že se ztrácíte. Ve všem. Je třeba všechny rány brát jako pozitivní výzvu,“ svěřila se Sedmičce Šípková, která po několika měsících pravidelného užívání antidepresiv opět cítí úlevu a radost ze života.

Na video s Olgou se můžete podívat zde: 

Video se připravuje ...Přečtěte si
aveneta
1. 1. 2018 • 18:11

souhlasím....když má člověk obyčejné plány spokojeného života, prostě rodinný život s radostmi i starostmi toho to typu s nepřehnanými nároky na potomky, když jsou rodiče rádoby "celebrity" tyto děti to nemají tedy snadné, buď se podřídí a půjdou cestou po rodičích, nebo se musí tzv. poprat s osudem

vigela
1. 1. 2018 • 18:06

Úspěšní a bohatí lidé jsou také lidé, a proto mohou mít nemoci jako všichni ostatní. Ale vítám, že se o depresi píše. Zde dobře.

zamlzena
1. 1. 2018 • 13:46

pouze hodně jednodušší lidé je asi mít nemohou....

ivoadler
1. 1. 2018 • 12:31

To znám. Tyhle problémy mají přehnaně ambiciózní lidé.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.