Když Troška natáčí: 20 zvířat a 103 kostýmů! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 7. prosince 2023

Svátek slaví Ambrož / Benjamín, zítra Květoslava

Když Troška natáčí: 20 zvířat a 103 kostýmů!

Zdeněk Troška.
Zdeněk Troška. (archiv Blesku)

Tohle muselo být o nervy! Zdeněk Troška (64) si pro natáčení nové pohádky Čertoviny krom drahých kostýmů a rekvizit zapůjčil i pořádný zvěřinec. A krotit ho nebylo nic jednoduchého. 

Tak tohle muselo stát pořádný balík! To, co režisér zřejmě ušetřil v první fázi natáčení v podzemním parku Pekla na Hlinsku, to dohnal další natáčecí dny. Kostymérky se nezastavily, na place totiž musely obstarat neuvěřitelných 103 kostýmů. Ty nejnákladnější zdobené šaty pro Lucifera a pro kněžnu byly vytvořeny speciálně pro film. Čertům dokonce nechali vyrobit na míru i rohy.

Zoo před kamerou
Na výplatní pásce tentokrát nebyli jenom herci, ale ve velkém se platilo i majitelům zvířectva. Před kamerou se objevilo 6 koní, velké množství domácích zvířat, mula a také 5 cvičených papoušků. Sára Sandeva (19) coby Hanička navíc běhala bosa kolem zmije.

Problémy s obsazením
Přes velkolepost projektu Troška bojoval s hereckým obsazením. Několik lidí mu filmování pohádky odřeklo. „Je to peklo, všichni jsou tak zaneprázdnění, že kolikrát nemůžete někoho obsadit. Spousta herců je dlouhodobě vázána v seriálech, jak mají podepsanou smlouvu, nemůžou. V nejhorším si oholím hubu a zahraju si to sám. Mluvil jsem třeba s bratry Hádkovými, ale nemohli,“ svěřil se deníku Aha! režisér. Na kolik zvířecí manévry, kostýmy a dosavadní natáčení přišlo, odmítla produkce sdělit. Rozhodně se však částka už pohybuje v milionech. „Producentky rozpočet nezveřejňují,“ napsala Aha! Uljana Donátová z mediálního zastoupení projektu.

Největší mlátička?!
Oldřich Navrátil (64) se nezdá. Coby vypočítavý sedlák má na place pár ostřejších scén. Stárnoucí herec je podle Davida Gránského (25) pořád hotová mlátička. „Když jsme spolu v zimě točili jiný film, tak mě hrozně mlátil. Musel jsem mít páteřák a chrániče. Nejdřív jsem je nechtěl, ale Olda je trošku atomovej herec. Měl mě hodit na linku, ale má takovou sílu, že jsem ji nakonec celou přeletěl a skončil hlavou těsně u radiátoru,“ přiznal Aha.

Když je vedro k zalknutí...
Počasí filmařům přálo až moc. V chlupatých a zdobených kostýmech jim bylo pekelné horko. „Záviděl jsem čertům, sice jim v tom bylo horko, ale to mě taky, a ještě je mi to nepohodlný,“ postěžoval si Gránský. Štáb tak hledal spásu v zákulisí u pitné vody. Od začátku natáčení prý vypili paletu jedenapůllitrových balení vody a 3 palety malých půllitrových lahviček...

Na video z pořadu Celebrity se Zdeňkem Troškou, se můžete podívat zde:

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.