Alzheimerem trpící Květa Fialová (86): Aktuální zprávy vhání slzy do očí! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 28. května 2022

Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián

Alzheimerem trpící Květa Fialová (86): Aktuální zprávy vhání slzy do očí!

Herečka už rok pobývá v Alzheimercentru v Průhonicích u Prahy.
Herečka už rok pobývá v Alzheimercentru v Průhonicích u Prahy. (Foto Aha! – Zbyněk Pecák, ara)

Nemoc ovládá její mozek, ale dopřeje i světlé chvilky. Za Květou Fialovou (86), která je kvůli těžké nemoci v Alzheimercentru, zašla její známá. „Květuška mě poznala,“ sdělila radostně Aha!.

Paní Květa z Chrudimi, která celý život připravovala různá umělecká vystoupení, šla za herečkou s jistými obavami. „Chtěla jsem ji vidět a zároveň jsem se bála, v jakém asi stavu Květa je. Byla jsem velice radostně překvapená,“ líčí žena. Dlouhá léta se s herečkou vídaly kvůli práci. Květa Fialová milou návštěvu s úsměvem přivítala. Téměř okamžitě věděla, o koho jde. A vůbec netajila, že ji příchod známé osoby velice potěšil.


Hned další její slova ovšem dokládají, že nemoc, která se zmocnila mozku, je úporná a neporazitelná. „Mám hodně práce, pořád točím, hraju v divadle, takže se na příští návštěvě musíme dobře domluvit,“ pravila herečka. „Abych byla vůbec doma,“ dodala Fialová s laskavým zasněným úsměvem, který dobře znají miliony diváků.

Smutné roční výročí
Ve specializovaném zařízení v Průhonicích je slavná Tornádo Lou z Limonádového Joea už od loňského jara, má tedy smutné první výročí. Shodou okolností trpěl Alzheimrovou chorobou i její manžel režisér Pavel Háša (†80).

 Přečtěte si
-bello-
8. 4. 2016 • 01:13

Nemůžu si pomoct, ale Fialové Alzheimer mně slzy do očí nevhání ! A to dělám co můžu !!! a furt nic

-bello-
8. 4. 2016 • 01:11

vendetor

pelagie
7. 4. 2016 • 10:57

Stáří je kruté a ještě když se přidá nemoc, co víc říci

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.