Karel Gott (76) prohrál soud se státem! O 1,3 milionu korun... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 29. září 2022

Svátek slaví Michal, zítra Jeroným

Karel Gott (76) prohrál soud se státem! O 1,3 milionu korun...

Peníze, které Gott zaplatil za zastupování ve vítězném řízení, stát nevrátil.
Peníze, které Gott zaplatil za zastupování ve vítězném řízení, stát nevrátil. (Foto: ara)

Zatímco nyní bojuje s rakovinou mízních uzlin, před 10 lety řešil Karel Gott (76) milionové daňové nedoplatky. Celý spor trval až do roku 2014.

„Došlo k nějakým změnám metodiky, a i lidé z finančního úřadu v tom měli nejasnosti. Proto jsem na daních doplácel,“ řekl tehdy Gott. Přesnou sumu ale neprozradil! Spekulovalo se nad tím, že mělo jít o několik desítek milionů korun a že právě proto v té době narychlo prodával svoji jevanskou vilu. Zpěvák si ale nakonec nenechal celou věc líbit a začal se soudit s ministerstvem financí. A po dlouhých osmi letech spor vyhrál! Úředníci podle správního soudu při vyměřování daňového nedoplatku (šlo o osmileté období) pochybili a stát tak Gottovi peníze vrátil.


Jenže Karel po ministerstvu žádal také vrácení peněz, které vynaložil za zastupování ve vítězném řízení. Šlo celkem o 1,3 milionu korun. Obvodní soud pro Prahu 1 ale Gottovu žalobu před dvěma roky zamítl. A důvod? Mistra ve sporech nezastupoval advokát nebo daňový poradce, ale obecný zmocněnec, jemuž v zásadě nepřísluší odměna. „Rozhodl jsem se po státu tyto finance, které jsem vynaložil, dál nevymáhat. Nebudu z toho dělat seriál na pokračování,“ prohlásil tehdy zpěvák.

Mistrovu vilu nikdo nechce
Zpěvák prodal vilu v Jevanech podnikateli Janu Moťovskému (†41), který v ní zřídil zpěvákovo muzeum Gottland. To fungovalo do roku 2008, kdy Moťovský záhadně zemřel. Vdova pak v roce 2011 prodala prvorepublikovou vilu za 22 milionů realitní kanceláři. Ta ji nechala zrekonstruovat, ale dodnes ji za 30 milionů nemůže prodat.

KAREL GOTT - VÍCE INFORMACÍ ZDEPřečtěte si
mord
2. 3. 2016 • 14:26

Ty sis z toho určite stříkla do tepláku hloupa uklízečko

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.