Nosatá princezna Bosana ze Tří veteránů: Našli jsme ji! Pracuje na hřbitově | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 22. června 2024

Svátek slaví Pavla, zítra Zdeňka

Nosatá princezna Bosana ze Tří veteránů: Našli jsme ji! Pracuje na hřbitově

Vida Neuwirthová dnes
Vida Neuwirthová dnes (Aha! - Pavel Machan)

Na ulici byste ji určitě neminuli. Výrazné rysy ve tváři a tmavé oči prozradí slavnou princeznu. „Já vím, to se tak říká, nechte toho už,“ řekla s úsměvem když jsme se s ní sešli v kavárně v centru Prahy a pochválili, jak dobře vypadá. „Kupodivu mě lidi ještě poznávají, což je v mém věku příjemné,“ rozesmála se Vida Neuwirthová (54).

Netradiční jméno dostala díky svému židovskému původu. Na herectví nezanevřela, život ji však navedl jiným směrem. Dnes ji živí úplně něco jiného. „Dlouho jsem se věnovala loutkoherectví, ale teď už hlavně provádím turisty a zároveň vedu dětský soubor Feigele na židovské obci,“ vyjmenovala, čemu všemu se věnuje. Ač o to původně nestála, dnes přibližuje lidem historii v Židovském městě v Praze, na jednom z nevýznamnějších dochovaných židovských hřbitovů na světě. Dále pak v Terezíně a Osvětimi, kde za války umíraly statisíce lidí.

I když ovládá i němčinu, provází většinou v anglickém jazyce. Rozumí i hebrejsky. Průvodcovstvím ale její pracovní náplň nekončí. „Napsala jsem i dvě knížky pro děti a k tomu pracuju také v rádiu,“ prozradila princezna Bosana. Nevzala si veterána Bimbáce (Petra Čepka), vdala za lékaře, s nímž má dva dospělé syny. „Když byli kluci malí, občas mi hráli v divadle, ale v dospělosti si vybrali jiná povolání. Ten mladší šel ekonomickou cestou, starší syn je právník,“ nechala nahlédnout do svého rodinného života Vida Neuwirthová, v krásné pohádce na motivy Jana Wericha andělská mrcha s čarovnýma očima daleko od sebe.Přečtěte si
9564
7. 4. 2015 • 19:35

měto spíš připadne jako že byla donucena odejít z židovské obce když odešel rabín karol sidon tak už neměl kdo naní držet ochranou ruku.

9564
7. 4. 2015 • 19:33

takže vlastně dělá tam kam stejně patří.

ararat
7. 4. 2015 • 16:24

neumíš číst? já si budu psát k čemu chci třeba k tobě,o tom je tady diskuze,protože ani ty vždy nepíšeš k tématu lopatko

anka
7. 4. 2015 • 16:06

no kdyby 54 leta mela oslnovat tim jak vypada, to by bylo dost smutne.....

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.