Odbornice Postlerová jde tvrdě do Šebrleho: Ten moderátorský experiment musí skončit! Televize se ale brání... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 29. listopadu 2022

Svátek slaví Zina, zítra Ondřej

Odbornice Postlerová jde tvrdě do Šebrleho: Ten moderátorský experiment musí skončit! Televize se ale brání...

Jana Postlerová se pustila výběru moderátorů na Primě a jejich projevu.
Jana Postlerová se pustila výběru moderátorů na Primě a jejich projevu. (Foto Aha! – Petr Novotný, FTV Prima )

Maminka Herečky Simony Postlerové Jana (71) je expert na správný hlasový projev, mluvu a češtinu. Hlasové výchově se věnuje už čtvrt století a česky učí i Andreje Babiše. Není divu, že projev Romana Šebrleho (39) v hlavních zprávách jí rve uši. To, co o něm řekla může vysvětlovat, proč na Primě přišla o místo. Jiné hlasy však mluví o tom, že paní Postlerová ukončení spolupráce s televizí nese těžce, a proto se na adresu výkonů Romana Šebrleho vyjadřuje pejorativně.

Herečka, dabérka a učitelka Postlerová neschvaluje nejnovější trend televizí, tedy dát za hlasatelský pultík úplné nováčky s tím, že diváky oslní svým mládím, krásou, nebo úspěšnou kariérou v jiném oboru. Zprávy by měli mít na starosti lidé s vycvičeným hlasovým projevem a velkým přehledem o všeobecném dění. Což se zrovna u kombinace KratochvílováŠebrle říci nedá.

„Ti vzdělání nemají a taky je to vidět. Jenže televize chtějí sledovanost a myslí si, že když tam posadí missku nebo sportovce, tak se divák nadchne a podívá se na ně. On se podívá, ale není to žádný blbec, takže rychle pozná, jestli v sobě dotyčný nebo dotyčná něco mají nebo ne. Devalvuje se tím hodnota moderátorské práce.“  říká v rozhovoru pro Blesk tv magazín Postlerová.

Postlerová si ale zdrcující kritiku nenechává pro sebe a popisuje, jak zhruba televize přistupovala k výběru nových kandidátů. “Sedni si, ono to nějak dopadne, hlavně že jsou tu ty svaly a ta korunka. To je velký omyl a diváci to nevezmou. Tenhle experiment, který teď probíhá na Primě, musí dřív nebo později skončit,“ předpovídá Postlerová a další měsíce ukážou, jestli měla pravdu či nikoliv. Televize s kritikou nesouhlasí
"Roman je stále na začátku své moderátorské dráhy a nemyslím si, že si za svůj projev zaslouží tak ostrou kritiku. Osobně jsem měla možnost vidět začátky všech současných moderátorů a rozhodně nemám strach, že se by se Romanovi nepodařilo dostat se na podobnou úroveň," říká Jitka Obzinová, šéfredaktorka zpravodajství a publicistiky FTV Prima.

 

 

 Přečtěte si
sona51
16. 3. 2015 • 08:40

bum bac bum mas pravdu

borka30
9. 9. 2014 • 21:10

Pane Šebrle věnujte se sportu, tak vám to jde. Ve zprávách to pro vás není pravé ořechové.

illis
9. 9. 2014 • 20:08

katerina Paní Postlerová nemá pravdu, pouze částečně, ale celkově to dost přehnala .

illis
9. 9. 2014 • 20:06

bramboracka A to doslova zlatej, sbírku medailí má doma pěknou . A že ne vždy mu to jde na obrazovce, nikdo není dokonalý .

illis
9. 9. 2014 • 20:04

zwil . Žij a nech žít................

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.