Policie hledá schizofrenika: Hlasy ho nutí k násilí! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 23. ledna 2022

Svátek slaví Zdeněk, zítra Milena

Policie hledá schizofrenika: Hlasy ho nutí k násilí!

Fotografie
Fotografie (internal)

Bez léků na utlumení paranoidní schizofrenie je už týden Petr Stuchlík (41), který utekl z Domova na kopci v Červeném  Újezdu. Policisté po něm nyní stupňují pátrání. Může být pro své okolí nebezpečný. Už dříve totiž surově napadl ženu, protože prý slyšel hlasy.

Muže v zařízení, které poskytuje sociální služby na hraně zákona a policie tam na upozornění Aha! prošetřuje týrání a zanedbávání klientů, viděli naposledy v pátek 19. července.  „Je to člověk, který se straní lidí. Vadilo mu, že jsme ho přestěhovali, kde je rušněji a zarea-
goval na to odchodem,“ řekl jednatel Domova na kopci Pavel Fousek. „Bral tu nejnižší dávku léků a deset let nic neprovedl,“ řekl Fousek.

„Nezáleží na množství léků. Nemoc se vrací, když léky vysadí. A týden je dlouhá doba. Riziko, že ublíží, je u takového pacienta vysoké, zvláště pokud už něco takového udělal,“ řekla Aha! psychiatrička Džamila Stehlíková. Poznamenala, že takový pacient by měl být v jiném typu zařízení než na ubytovně.
Varování policie

Petr Stuchlík má bydliště v Ostravě. Tam má záznam, že v roce 2003 brutálně napadl ženu, protože mu to napovídaly hlasy. Poté se tři roky léčil na psychiatrickém oddělení, opatrovník ho posléze umístil do Domova na kopci.
Policie varuje, že pokud někdo uprchlíka potká, neměl by se snažit ho sám zadržet, ale rychle přivolat policisty. Může se pohybovat po celé ČR.

Přečtěte si
ornel
27. 7. 2013 • 20:52

to má blbé.Vysoce postavené členy ODS a TOP9 nabádají hlasy ke zlodějinám.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.