Naprosté ponížení polonahých klientů v Domově na kopci: Po čtyřech na záchod a pro jídlo! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 19. ledna 2022

Svátek slaví Doubravka, zítra Ilona

Naprosté ponížení polonahých klientů v Domově na kopci: Po čtyřech na záchod a pro jídlo!

Nemohoucí klienti lezou po čtyřech na záchod...
Nemohoucí klienti lezou po čtyřech na záchod... (Aha! – Jana Ulrichová, pro Aha! – Martin Otahal)

Nepohybliví lidé lezou polonazí po čtyřech, aby se dostali na toaletu, nebo pro jídlo k nákupnímu vozíku. To a jiné hrůzy dokládají fotografie, které v Domově na kopci v Červeném Újezdu na Teplicku pořídil bývalý klient (Aha! informovalo). Úřední šiml je však otrlý a řehtá dál...

Krajský úřad Ústeckého kraje jen doporučil, aby klienti kontaktovali příbuzné a opatrovníky, a ti je převezli do jiných zařízení. „Svéprávní mají možnost iniciovat převoz sami,“ uvedla mluvčí úřadu Magdalena Hanáčková s tím, že zájemcům o přemístění budou nápomocni při hledávání nového místa. Jiné možnosti prý nemají.

„Přijde mi, že jsou všichni strašně daleko od reality a neví, co je tam za klienty (nemají rodiny, nebo je tam opatrovníci odložili, pozn. red.). Nevím, co by se mělo stát, aby to úředníky zvedlo ze židle,“ zlobí se bývalá ošetřovatelka z domova hrůzy Petra Rejmanová (28). Myslela si, že když už je venku tolik argumentů o hrůzné péči o klienty, vyšší autority je převezou jinam.

„Návrh na předběžné opatření k uzavření zařízení nikdo nepodal. My sami nemůžeme,“ řekl včera teplický okresní zástupce Otakar Zahradník, který dozoruje vyšetřování policie. Ta tam prověřuje podezření na týrání svěřené osoby a machinace s penězi.Přečtěte si
illis
24. 5. 2013 • 23:21

Nepochopím, jak může někdo kdo má problém, podnikat ve stejném oboru na jiném místě, to jsme skutečně národ tupců, kde kompetentní orgány zavírají oči a neslyší . Občané Chomutova si dobře vzpomínají na to, jak provozovali stacionář Naděje 2000 . Celá ta povedená parta by měla dostat doživotní zákaz v oblasti péče o lidi a raději zákaz provozování i psího útulku, ani ten bych jim nesvěřila. Když je to soukromé zařízení, tak odebrat živnostenské oprávnění. Nahrabali si už dost. Jen si spočítejte při počtu seniorů 35 - 40 lidí, za jednoho platba 10 000 Kč, při jejich šetření na jídle a na plenách, to se to podniká. Hodně jim muselo zbýt a protože v jejich případě to dost vynášelo, tak si dovolili jít jinam a ve stejné režii. Jsou státní i soukromá zařízení, kde je péče o seniory na slušné úrovni a je to velmi náročná práce . Ale tahle parta k nim rozhodně nepatří .

zadnice
24. 5. 2013 • 14:29

Před r. 1989 bylo alespoň kde si postěžovat. Nyní : "obraťte se na soud"!!!

josefa2012
24. 5. 2013 • 14:23

Snad se policie dopátrá alespoň jedné třetiny sviňáren, které napáchal pan "podnikatel" Fousek se svým "štábem". Je pravda, že vedení nejde vůbec o lidi jako takové, ale pro ně jsou podstatné jenom ty prachy. Podvodník Fousek není neznámá osoba přece.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.