Domov nebo mučírna? V Červeném Újezdě škemrají důchodci o jídlo! Večeře: Chléb s hořčicí! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 15. dubna 2024

Svátek slaví Anastázie, zítra Irena

Domov nebo mučírna? V Červeném Újezdě škemrají důchodci o jídlo! Večeře: Chléb s hořčicí!

Život v Červeném Újezdu není pro obyvatele domova jednoduchý.
Život v Červeném Újezdu není pro obyvatele domova jednoduchý. (Aha! - Helena Ulrichová, Jana Lacinová)

Nemocní a staří lidé mají trpět hlady, dlouhé hodiny leží v použitých plenách... Přesně tak zní svědectví o péči o klienty v Domově na kopci v areálu bývalého utečeneckého tábora v Červeném Újezdě na Teplicku. Ubytovává seniory, dementní alkoholiky a psychiatricky nemocné, kterým má poskytovat stejnou péči jako domovy důchodců. A to bez licence! Vedení prý má zájem jen o jejich peníze.

„Za ně dostanou suchý rohlík k svačině nebo chleba s hořčicí k večeři. Mají hlad, perou se o cigarety,“ tvrdí bývalá pečovatelka. „Utekla jsem odtamtud. Nemohla jsem se dívat na to, jak se k těm lidem chovají. Když vám člověk říká, mám hlad a vy mu nemůžete nic dát, je to strašné,“ popsala Aha! pod podmínkou zachování anonymity. Bojí se msty vedení zařízení. „Někdo by tam měl udělat kontrolu účetnictví. Výplata byla, když pošťačka přinesla důchody klientů,“ pokračovala ve výčtu podivností chodu domova.

Podobně mluví i další z bývalých zaměstnanců: „Lidi, co mě znají, mi volají a brečí, abych je vzal odtamtud,“ říká Petr P. (32), který je odhodlán svědectví o nepéči a v zařízení poskytnout policii.

Deník Aha! vyrazil do domova, aby obvinění prověřil...

Už jen najít Domov na kopci v Červeném Újezdě byl problém. Není k němu žádná směrovka. „Vy tam někoho máte? Tak to ho lituji. Odvezte ho odtamtud. Toho provozovatele bych zabil, kdybych mohl, za to, co těm lidem dělá,“ nebral si servítky muž, kterého jsme se ptali v Červeném Újezdu na cestu.

To není fabrika...

Zrezivělá železná vrata do objektu bývalých kasáren byla otevřená. Mladý muž za nimi se nás vlídně zeptal, koho hledáme. Než se rozpovídal, působil jako ochranka. Šlo zřejmě o psychicky nemocného klienta, poslal nás ale dál do areálu. Vzápětí vyběhla z vrátnice jedna ze zaměstnankyň, zastavila nás a vzala do kanceláře.

Jsem jediný jednatel

„Já jsem jediný jednatel,“ pyšnil se v křesle Pavel Fousek, který ale není nikde jako šéf oficiálně vedený. Nejdříve byl svolný odpovědět na otázky, po hysterickém výlevu kolegyň, aby neodpovídal, nás bez jediné odpovědi vykázal a šel vyprovodit k vratům.

Šéf napadl redaktorku Aha!

Poté, co »jednatel« Pavel Fousek zjistil, že ho už zvenku natáčím na mobil při zavírání vrat, vyběhl, strčil do mě, až mi vypadl mobil z ruky a rozsypal se. Když jsem ho sebrala a dávala dohromady, vyrval mi telefon z ruky a vyndal a ukradl z něj paměťovou kartu. Nato zmizel. Obrátila jsem se proto na policii. „Případ šetříme jako krádež,“ uvedl policejní mluvčí Daniel Vítek.

Kdo je Pavel Fousek?

Figuroval již v kauze občanského sdružení Naděje 2000 z Chomutova, které se mělo starat o nemocné lidi. Jeho zřizovatelka a bývalá Fouskova partnerka Jaroslava Lochařová (53) je nyní soudně stíhána za týrání stařečků. Proces zatím neskončil. Jednatelkou Domova na kopci je Lucie Zocherová (32), která byla též zaměstnankyní chomutovského sdružení.

Krajský úřad: Nic nemůžeme...

Krajský úřad v Ústí nad Labem prý na kontroly nemůže. „K nám chodí jen stížnosti na zařízení a my je přeposíláme na magistrát do Prahy. Sami jsme několikrát upozorňovali, že se tam děje něco nezdravého. Víc nemůžeme,“ uvedla mluvčí Krajského úřadu Ústeckého kraje Magdalena Hančková. Od loňského července jim přišlo pět podnětů k prošetření, lidé si stěžují na špatné hygienické podmínky a neoprávněné poskytování služeb. O problému ví i Ministerstvo práce a sociálních věcí, to však vyjádření deníku Aha! dosud nezaslalo. Pražský magistrát společnosti vyměřil pokutu 250 000 Kč. „Toto rozhodnutí není dosud pravomocné, protože účastník řízení se proti němu odvolal k ministerstvu práce a sociálních věcí,“ uvedla Táňa Kozelková z tiskového odboru ministerstva. Za co byla pokuta udělena, nesdělila.Přečtěte si
nemocna
31. 5. 2014 • 01:02

To je už hrůzostrašné co se to děje, chudáci staří lidé, celý život pro stát pracovali žili spořádaně a ted na stáří se stát nepostará ani se měli dobře, pořádné zákony a obnovit tres smrti ten tlustoch vyžraný už by se měl houpat, jelikož ve vězení by ještě víc přibral jakou tam mají stravu a ještě si mohou vybírat, jsou to kriminálníci a ti důchodci nic neudělali a trpí, jsou týraní, mají hled, je jim zima, jsou nemocní, ve špíně a v podě.. plínkách, to je teda úcta ke stáří??!! co dělá vláda?? na co je?? jen klábosí ve sněmovnách, chrápou, pijí a nic nedělají, za to berou tisíce?? vyházet je do jednoho, z Ukrajiny letecky přepravovali lidi a léčili u nás a přitom naší lidé umírají a tráví zbytek života v takových podmínkách, hnus, hlavně že státu odváděli celý život daně, vedení v tomto ústavu pozavírat a jen o chlebu a vodě nechat hnusáci mizerní, proč by se mělo staré lidi uspávat eutanázií aby se jich zbavili? že už nemohou pracovat? hyenismus... přemístit lidi do jiných ústavů kde se o ně dobře postarají a prožijí zbytek života co nejlépe a tam vydesinfikovat, vymalovat a zařídit tak aby tam mohli žít důchodci důstojně, spokojeně a měli vše co potřebují, do všech ústavů by měli chodit pravidelně kontroly!!!

josefa2012
23. 4. 2013 • 20:56

Ano, ksicht primitivního vyhazovače, to mě docela slušně pobavilo. Jen to všechno, co se děje nyní a co vše tomu předcházelo moc k smíchu není. Tohle chodící monstrum snad konečně dostane školu života tak, jak by si už dávno zasloužil. On, i jeho naivní princezna - majitelka objektu.

pemek
21. 4. 2013 • 09:48

Ksicht a postava primitivního vyhazovače - to je nějaký jednatel? Dement a grázl od pohledu, a stát nic?JAK nelze nic dělat? To tam může klidně i mučit? K čemu jsou policejní komanda? Do večera by to neexistovalo a toho tlusťocha by měli z fleku odstřelit!!! Zvedněte poslanecké zadky a jeďte to tam prověřit, nevážení senátoři a vám podobní! Tady to bez poprav a krvavé revoluce nejde už dál. Havlova pravda a láska v králíkárnách!  

colombina
20. 4. 2013 • 10:35

 odporný

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.