Miliardář Tomáš Malina: Za milionové podvody asi sedět nepůjde. I díky Klausovi?! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 19. června 2024

Svátek slaví Leoš, zítra Květa

Miliardář Tomáš Malina: Za milionové podvody asi sedět nepůjde. I díky Klausovi?!

Fotografie
Fotografie (internal)

Podnikatel Tomáš Malina (53), který měl zpronevěřit desítky milionů korun a dostal kontroverzní odklad pětiletého trestu vězení od prezidenta Václava Klause (71), si možná neposedí nikdy! Nejvyšší soud totiž vyhověl jeho dovolání a rozsudek zrušil!

Případem se bude muset opět zabývat Vrchní soud v Praze, který Malinu prve za mříže poslal. Co měl podnikatel, který žije v jednom z nejluxusnějších domů v Česku, provést? V roce 2005 odebral od firmy Unipetrol pohonné hmoty za sto milionů, za utržené peníze koupil akcie, dluh ale nesplatil. Ten má i s úroky tvořit přes 170 milionů korun.


Podle Malinova právníka Daniela Tetzeliho měl Unipetrol v zástavě Malinovy nemovitosti, které prodal pod cenou. „Celý problém je obchodní spor, nemá žádné kriminální pozadí,“ vysvětlil advokát Aha!. Oficiální důvody, proč Nejvyšší soud Malinovy vyhověl, ale ještě nejsou známé. „Odůvodnění obdržíme v rozhodnutí předpokládám do měsíce,“ řekl.

Když prezident miliardáři odložil výkon trestu ze zdravotních důvodů, pořádně tím namíchl veřejnost. Především proto, že se Malina nepřiznal, co mu vlastně je. Na tom se nic nemění. „Nejsem lékař, abych jeho stav hodnotil,“ řekl Tetzeli. Dodal ale, že Malinu rozhodnutí soudu potěšilo…

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.