Pokladní Ludmila (50): Mířil na mě samopalem | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 19. června 2024

Svátek slaví Leoš, zítra Květa

Pokladní Ludmila (50): Mířil na mě samopalem

Když zastaví před směnárnou auto, Ludmila se rozechvěje strachy.
Když zastaví před směnárnou auto, Ludmila se rozechvěje strachy. (Foto pro Aha! – Marek Lukeš)

Zakuklenec se samopalem vtrhl ve středu do směnárny ve Strání na Uherskohradišťsku.

Snažil se vykopnout dveře a celou dobu mířil zbraní na pokladní Ludmilu (50). „Byl to nejhorší den mého života. Kdyby tady v pohraničí bylo více práce, už bych tu nebyla,“ říká žena, která je ještě dnes v šoku...

A nikdo se jí nemůže divit. Od ozbrojeného přepadení směnárny totiž uběhlo jen pár hodin. „Před dveřmi zaparkovalo tmavomodré audi. Vyskočil z něj zakuklený chlap se samopalem a hnal se rovnou k přepážce. Namířil na mě zbraň a v tu chvíli jsem myslela, že to je můj konec,“ vypráví roztřeseným hlasem Ludmila.

Lupič se pokusil vykopnout vnitřní dveře. Nepodařilo se mu to, a tak začal na ženu za přepážkou křičet, že chce peníze. „Byla jsem v šoku, hrozně jsem se bála, nemohla jsem se hnout. Když začal hrozby stupňovat, konečně se mi podařilo sebrat odvahu, přistoupila jsem k přepážce a všechny peníze jsem naházela na pult. On si je schoval do batohu a utekl,“ popisuje dramatické okamžiky Ludmila.

Zločinec nasedl do auta, v němž čekal komplic, a se zahvízdáním pneumatik ujeli. „Uvítali bychom jakoukoliv informaci o tmavomodrém vozu značky Audi A6 Avant se stříbrnými lištami kolem oken a slovenskou espézetkou. Lupiči si odnesli 25 tisíc korun, jsou ozbrojeni samopalem, a proto mohou být velmi nebezpeční,“ uvedl mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental.

Směnárna ve Strání k přepadení přímo vybízí. Stojí osamoceně přímo na československé hranici a během posledního roku už zde byli lupiči potřetí.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.