Pomatený lupič: Peníze, nebo se upálím! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 25. května 2024

Svátek slaví Viola, zítra Filip

Pomatený lupič: Peníze, nebo se upálím!

Lupič otevírá PET láhev s benzinem.
Lupič otevírá PET láhev s benzinem. (Policie ČR)

Šílený způsob jak získat peníze našel muž (26) z Opavska.

Ve Fulneku na Novojičínsku vtrhl před šestou ráno do prodejny u benzinové pumpy. Tam si koupil zapalovač. Pak se polil benzinem z PET láhve a vyhrožoval, že když mu obsluha nevydá tržbu z kasy, upálí se.

Muž nejspíš svůj útok moc neplánoval. Litr a půl benzinu si natankoval do lahve od minerálky přímo u pumpy, o zapalovač požádal nic netušící obsluhu. A pak začala mela! „Dej mi všechno, co máš v kase! Chci aspoň deset tisíc!“ vyštěkl.

Když mu ale obsluha tržbu odmítla vydat, muž se polil od hlavy k patě benzinem z flašky. „Zapálím se! Celé to tady podpálím, rozumíš?!“ řval na pokladní.

„Nakonec ženě pohrozil, že ji zastřelí pistolí, kterou má v batohu. V obavě o svůj život mu tedy peníze z pokladny vydala,“ popsal policejní mluvčí Petr Gřes.

Lupičepomatence chytili krátce po činu. Ukázalo se, že se zákonem měl potíže již dříve. Teď mu hrozí 2–10 let basy.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.