Kočárek se zlatem za 100 tisíc korun!

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ – Myslíte si, že proutěné kočárky patří do minulosti našich babiček? Kdepak! Výtvarnice Daniela Pilipová jeden vytvořila přímo pro arabského šejka! Luxusní kočárek s pozlacenou rukojetí, porcelánovými ozdobami a peřinkou z belgických krajek vyjde na 100 tisíc korun. A to není vše!
Český luxus pro arabské šejky
> Pozlacená rukojeť
> Belgické krajky
> Matrace z kokosu
Překrásný kočárek výtvarnice v minulosti vyrobila i pro Lucii Bílou a Zlatu Adamovskou.
Nápad vyvážet kočárky do Spojených arabských emirátů vznikl už před patnácti lety. Teprve teď se ho ale Daniela Pilipová z ateliéru Nostalgie rozhodla zrealizovat. „Šejkové šílí po všem, co je ruční práce a luxus. Jejich první otázka byla, zda se dá pozlatit i podvozek. S kočárkem asi nebudou jezdit ven jako my tady. Spíše bude sloužit jako luxusní kolíbka,“ popsala Pilipová.
Unikátní kočárek má rukojeť pozlacenou práškovým zlatem, je zdoben porcelánovými prvky z Německa, sněhobílé peřinky lemují belgické krajky a matrace uvnitř je z lisovaného kokosu.
V minulosti už Daniela Pilipová vyrobila kočárek pro Lucii Bílou i pro Zlatu Adamovskou. „Původně mě pro Lucku napadl kvůli jejím temným rockerským letům červený kočárek s černým lakovaným vnitřkem, ale nakonec vozila Filípka v romantickém bílém kočárku. Když Filípek vyrostl, vrátila mi ho a kočárek šel do prodeje. V Brně se o něj ženské doslova servaly,“ vzpomíná výtvarnice.
Paní Pilipová by ráda dělala kočárek i pro Báru Basikovou, které se nedávno narodil chlapeček. „Ale nešlo by to, bydlí až v pátém patře, a to by se s kočárkem nadřela,“ dodala Pilipová, která v minulosti dokonce vlastnila kočárek po monacké princezně Caroline.