Otevřená slova ministra zdravotnictví Válka: Rakovina prostaty! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 20. ledna 2025

Svátek slaví Ilona, zítra Běla

Otevřená slova ministra zdravotnictví Válka: Rakovina prostaty!

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek před jednáním vlády. (3.1.2024)
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek před jednáním vlády. (3.1.2024) (Blesk:David Malik)

PRAHA – Vyšetření odhalilo rakovinu prostaty u ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (64, TOP 09). Nález je podle něj v raném stadiu a lze jej tedy vyléčit. Muže vyzval, aby v rámci měsíce osvěty mužských onemocnění screening navštívili také. Včasné odhalení nádoru je totiž klíčové.

Válek začal svůj příspěvek tím, že vyšetření rakoviny prostaty, které jeho rezort v lednu spustil, už zachránilo mnoho životů. A pak se podělil o vlastní příběh. „Sám jsem tento screening nedávno podstoupil a měl jsem pozitivní nález. Proto se v nejbližších dnech podrobím zákroku, který nádor odstraní,“ napsal ministr na síti X. A dodal, že bude dva týdny indisponován. „Pro chod ministerstva zdravotnictví se tím nic nemění,“ sdělil. Zastoupit ho má náměstek Jakub Dvořáček. „Ve spolupráci s kolegy vše bez problému zastane,“ věří ministr. „Od mnoha z vás mi chodí zprávy s přáním brzkého uzdravení. Moc si toho vážím, a jakmile budu mít v tomto směru novinky, dám vědět,“ uzavřel Válek.

Vláda rozhodla o zákazu produktů s HHC. Ministr Válek: Přístup má být podobný jako k alkoholu!

Video se připravuje ...

Podporu ministrovi začali okamžitě vyjadřovat politici ze všech stran. „Vlastíku, přeji hodně sil a rychlé uzdravení,“ napsal premiér Petr Fiala (60, ODS). Přidal se i největší kritik vlády, šéf hnutí ANO Andrej Babiš (70). „Přeji panu ministru Vlastimilu Válkovi hodně sil, a hlavně co nejrychlejší uzdravení,“ vyjádřil se. Ministrovu otevřenost ocenila místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Olga Richterová (39, Piráti). „Držím palce s dobrým zotavením a velmi si vážím tohoto odvážného sdílení. Může povzbudit i další, aby šli na screening,“ uvedla.



Přečtěte si
bella.
9. 11. 2024 • 13:12

Být ve vládě a nemít Válka ráda, ta mlčím k této zprávě.

Ostatně on může být rád.Naší ukrajinští spoluobčané nám už natolik vydrancovali naše zdravot. pojišťovny, že div se světe, Válek urval rychlý termín a ještě pár peněz na něj zůstalo.Chytl to na poslední chvíli, za chvíli , až proběhnou dohody a Ukrajina se podvolí sem začnou procesí válečných veteránů ,nastane jejich komplení léčba včetně psychiatrické a bude slučování rodin a to už by měl Válek pořadí operace tak za rok.
V současné době čekají onkol.pacienti na životně důležité léky, ael on jistě následnou péči dostane hned.
Hlavně , že si ostatní občané budou díky Ukrajincům připlácet na to, co dřív bylo samoz­řejmé­.Mimoc­hodem, proč Ukrajici nedovezli svoje lékaře?My nemáme personál na milion lidí naráz , navíc dost zdravotně zdevastovaných.
To, jak zamával Válek se SUKL a chvilkovou jejich šéfkou co chtěla dát věci do přádku je příšerný!

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.