Pošťačka-zlodějka: Kradla lidem peníze ze složenek! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. července 2024

Svátek slaví Čeněk, zítra Ilja

Pošťačka-zlodějka: Kradla lidem peníze ze složenek!

Česká pošta (Ilustrační foto).
Česká pošta (Ilustrační foto). (Romana Vébrová)

Pobyt za mřížemi hrozí zaměstnankyni pošty v Poličce na Svitavsku. Měla krást peníze vyplácené klientům složenkami. Mezi okradenými je i Jaroslav Němec (50) z Bystrého, který kvůli ní marně čekal na přeplatek plynu.

„Můžu potvrdit, že jsme přijali oznámení pošty na její zaměstnankyni a zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zpronevěry,“ sdělila policejní mluvčí Markéta Janovská. „Vzhledem k tomu, že případ je ve fázi prověřování, nebudeme sdělovat další informace,“ dodala ještě. Sama zaměstnankyně se ale k činu přiznala. „Zavázala se finanční dluh uhradit. Byl s ní okamžitě rozvázán pracovní poměr,“ sdělil mluvčí České pošty Ivo Vysoudil na začátku června. Tehdy případ vyplul na povrch poté, co na nezákonné jednání pro Aha! upozornil okradený Jaroslav Němec. A na základě jeho podnětu bylo zjištěno pochybení.

Panu Němcovi posílala v květnu energetická společnost přeplatek za plyn ve výši přes 3 tisíce korun. Když složenka nepřišla do stanoveného termínu, začal pátrat. Dozvěděl se, že byla vyplacena, ač složenku nedostal a nedorazila ani na pobočku pošty v Bystrém, kde bydlí. Upozornil na to, pošta ho ale odkazovala na reklamační řízení, které může trvat měsíc. Odmítl čekat. „Až když jsem řekl, že se obrátím na policii, peníze hned vyplatili,“ řekl Němec, který v tu dobu náhodou zjistil, že podobně nepřišel důchod ženě z Trpína u Poličky. Později mu pošta poslala i omluvu...

Desítky poškozených?

Kolik klientů pošťačka připravila o peníze, policisté i pošta odmítli sdělit. O jednotlivce ale asi nepůjde, když dle pošty jednání ženy trvalo po dobu několika měsíců. Navíc vedení úřadu předalo případ k policejnímu vyšetřování až po více než 14 dnech od zjištění páchání zpronevěry. „Důvodem bylo sčítání vzniklé škody,“ vysvětloval prodlevu mluvčí pošty Matyáš Vitík. Okradení zákazníci své peníze již dostali zpět.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.