Bojoval se smrtí a teď... Uběhl 300 kilometrů za 48 hodin | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. července 2024

Svátek slaví Čeněk, zítra Ilja

Bojoval se smrtí a teď... Uběhl 300 kilometrů za 48 hodin

Manželka Lucie a dcery Nikola s Eliškou jsou Michalovou velkou životní i sportovní oporou.
Manželka Lucie a dcery Nikola s Eliškou jsou Michalovou velkou životní i sportovní oporou. (Foto Aha! – Z. Matyáš, archiv M. Kršky)

Před deseti roky se ultramaratonec Michal Krška (40) podruhé narodil. Postihla ho zástava srdce. Naštěstí u něj byla manželka Lucie, která věděla, co má udělat, a zachránila ho. Do hrudi mu poté lékaři voperovali defibrilátor a Michal začal opět běhat.

Běhání dlouhých tratí je Michalovou životní vášní. „Že mohu pokračovat, za to už deset let vděčím své ženě a doktorům,“ děkuje. Postupně se propracoval k ultramaratonům, nedávno pak zvládl velkou výzvu – 300 kilometrů za 48 hodin na mistrovství světa v Maďarsku. Ze 118 závodníků jich doběhlo 38. „Životní zážitek. Neskutečně to stmelilo vztah s mojí úžasnou ženou, která mi dělala během celého závodu doprovod. Tým skvěle doplnily naše dcery Nikola a Eliška,“ usmívá se Michal. Bez svých tří žen by prý třístovku nedal.

Už deset let hlídá Michalovo srdce voperovaný defibrilátor.

Na dálku ultramaratonci fandili přátelé z rodného Moravského Krumlova a Blanska, kde teď žije. I proto zvládl řadu krizových okamžiků – prudký déšť, puchýře či myšlenky, že už to nedá „V šest ráno druhý den mi napsal táta, že jdu skvěle. Odepsal jsem, že už nemůžu. Jeho odpověď mě totálně odrovnala. Psal mi, že mě sleduje na webkameře a že jsou na mě všichni hrdí. Hlavně děda v nebi a ten mi pošle kousek energie, ale ať nechodím za hranu,“ popisuje rozhodující okamžik. Překonal krizi a nakonec doběhl do cíle. V euforii a s českou vlajkou v rukách.

Rodina na prvním místě

Michal chtěl letos po červnovém mistrovství světa radikálně omezit svůj koníček kvůli rodině. „Když ale manželka viděla, s jakou grácií jsem se s MS popral, a hlavně moji čistou radost z běhu, takovým tichým souhlasem mi povolila, abych se přihlásil na další 48hodinovku na Kladně,“ usmívá se. Rodinná rada nic nemá ani proti MS na 48 hodin za rok v Polsku.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.