Na jihu Čech jsou napřed: Pomocí jehly spálí rakovinový nádor | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 24. července 2024

Svátek slaví Kristýna, zítra Jakub

Na jihu Čech jsou napřed: Pomocí jehly spálí rakovinový nádor

Specializovaný chirurgický tým zajišťuje péči pacientům s nádorem na játrech nebo slinivce.
Specializovaný chirurgický tým zajišťuje péči pacientům s nádorem na játrech nebo slinivce. (Foto Nemocnice České Budějovice)

Nejnovější ultrazvukový přístroj, který je určený pro chirurgické výkony v oblasti jater a slinivky, mají jako jediní v Česku k dispozici chirurgové v českobudějovické nemocnici.

Díky tomuto zařízení řeší nádorová onemocnění. Přístroj pracuje na principu jehly, kterou se nádor spálí. „Pomocí ultrazvukové sondy vidíme uložení nádoru v játrech ve dvou rovinách. Zacílení tohoto nádoru pomocí jehly je pak naprosto přesné,“ vysvětlil princip radiofrekvenční ablace chirurg Tomáš Jekielek. Pacienti se léčí na specializovaném pracovišti, které poskytuje komplexní řešení národových i zánětlivých onemocnění jater, slinivky a žlučových cest.

„O nemocné se stará celý tým odborníků včetně chirurgů, gastroenterologů, klinických onkologů a intervenčních radiologů. Všechny tyto odbornosti navrhují ten nejlepší léčebný plán pro každého pacienta,“ řekl primář chirurgického oddělení Petr Pták.

Přečtěte si
AHel
13. 6. 2024 • 10:05

Velký obdiv, velký respekt.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.