Zachraňují poklovaná veverčata! Zaútočila na ně straka... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 20. června 2024

Svátek slaví Květa, zítra Alois

Zachraňují poklovaná veverčata! Zaútočila na ně straka...

Zachráněná poklovaná trojice je snad již z nejhoršího venku.
Zachráněná poklovaná trojice je snad již z nejhoršího venku. (Foto Záchranná stanice Pinky, Profimedia.cz)

Většinou jsou to kočky nebo kuny, ovšem v těchto dnech jsou hrozbou pro veverčí hnízda i straky! Jedna zaútočila na úkryt s měsíčními paterčaty na Vysočině. Dvě uklovala k smrti, tři nyní zachraňují ve veverčí stanici na Pardubicku.

„Když tento nenápadný masožravý pták objeví veverčí hnízdo, v němž spí mláďata bez matky, dokáže ho buď rozhrabat či úplně zničit. Veverčata pak silným zobákem přímo v hnízdě či následně na zemi pozabíjí nebo přinejmenším ošklivě poraní,“ uvedla Kateřina Soukupová ze záchranné stanice pro veverky. Útok přirovnala masakru. Jedno veveřátko uhynulo na místě, druhé s masivním krvácením z klovanců po pár desítkách minut. Jejich tři sourozenci měli větší štěstí. Dvě holky a kluk útok straky sice přežili, ale po pádu ze stromu si dost natloukli. Každé z nich si zlomilo končetinu, černá samička si dokonce přerazila obě zadní nožky. Měli ale štěstí v neštěstí, že trojici popadanou uprostřed lesa mimo lidské obydlí, včas našla rodina na výletě.

Není vyhráno

Léčba mláďat zatím vypadá slibně a trojice přijímá i náhražku mateřského mléka. Ovšem podle pracovníků záchranné stanice ještě ale nemají vyhráno. Uvidí se v následujících dnech a týdnech.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.