Ministr Válek: 60 tisíc lidí ročně potřebuje paliativní péči | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 21. května 2024

Svátek slaví Monika, zítra Emil

Ministr Válek: 60 tisíc lidí ročně potřebuje paliativní péči

Ministr zdravotnictví
Ministr zdravotnictví (Blesk:Jakub Poláček)

Více než polovině umírajících by měla být poskytnuta paliativní péče. Specializovanou péči by potřebovalo 20 tisíc lidí! „Ročně jde přibližně o 65 000 osob, u nichž by bylo vhodné zajistit nějakou formu paliativní péče. U zhruba 20 000 je nutná paliativní péče specializovaná,“ řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (63, TOP 09).

Podle průzkumů si 85 procent Čechů přeje zemřít doma, ve skutečnosti ale 80 procent z nich umírá v nemocnicích nebo jiných institucích. Podle předsedy České společnosti paliativní medicíny Ondřeje Kopeckého nyní chybí ambulance, které by paliativní péči poskytovaly i akutní lůžka. Velké rozdíly jsou mezi regiony. „Potřebujeme schopnost všech pečujících profesí poskytnout pacientovi péči na míru,“ řekl.

Přečtěte si
bella.
15. 5. 2024 • 23:26

Chci připomenout kauzu, jak jedna ukrajinská migrantka byla onkologická pacientka..Myslím, že viděla jedinou šanci na léčbu a zdrhla k nám z Ukrajiny , kde za 30 let své svobody mají zdravotní systém , tak jak další věci pod úrovní Evropy.Utíkali sem i další hned, jak se jim otevřely hranice.tuto jsme léčili , marně. Tak aby zemřela doma byl jí vypraven odvoz, aby se doma rozloučila. .Nevím, na kolik nás tato pocientka, která tady neodpracovala ani den a přijela sem čerpat zdarma jako válečná léčbu , ale když to vidím dnes, jak Ukrajina v Česku bobtná a nárokuje si léčbu všeh druhu, nedivím se, že není peněz na naše lidi.Ty lidi, kteří tady pracují, je to jejich domov a mají mít v každém ohledu ( byť se to Bruselu nelíbí ) přednost.
V Česku jsme už vyrabovaní a EU nám na ekonomické běžence z UA nedala ani cent.
Pan miistr Válek je tak poplatnej vládě, že jak Fiala i on je zralý na vyhazov!!! ( A Fiala na soud!)

AHel
15. 5. 2024 • 13:30

Pracuji a starám se o dvě 91 leté seniorky. Jedna by potřebovala paliativní péči... není. To je tak hrozné, jak se stát nestará o dědečky a babičky, kteří celý život pracovali a teď sena ně kašle. osobní život nemám, když požádám o podporu, tak mi lékař ze cociálky napíše, že 91 letá maminka je zdravá, a přícpěvek, který jcscscem měla ve výši 880 Kč mi odebrali. Maminka je kardiak, dibetička, maličko už blbne, ven sama nemůže, není cchopna ci uvařit, ČR prý podporuje domácí péči ale opak je pravdou, dělají vše pro to, aby sceniory dostali do LDN a tam do měsíce zhasnou.... zloduši a očklivouni

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.