Trable Zemanových mužů: Mynář byl obžalován, Balák zatím navržen! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 30. května 2024

Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila

Trable Zemanových mužů: Mynář byl obžalován, Balák zatím navržen!

Zeman a Miloš Balák (vlevo) s Mynářem během otevření opravené brány Lánské obory (13.6.2022)
Zeman a Miloš Balák (vlevo) s Mynářem během otevření opravené brány Lánské obory (13.6.2022) (Foto Blesk - David Malík)

Kvůli dotaci na přestavbu penzionu v Osvětimanech podal státní zástupce obžalobu na hradního exkancléře Vratislava Mynáře (56). Policie navrhla obžalovat i exšéfa Lesní správy Lány Miloše Baláka (57).

Žaloba viní Mynáře z dotačního podvodu a poškozování finančních zájmů Evropské unie. Dotaci 5,99 milionu korun získala Mynářova firma, společnost Clever Management před 13 lety. Jenže následně úřady řekly, že o peníze žádala neoprávněně. Spornou dotaci pak firma loni vrátila. Na podání obžaloby upozornil web Seznam Zprávy, Mynář ale od začátku pochybění odmítá. Mynář ale není jediný z bývalé hradní party, kdo je v hledáčku.

I nad Milošem Balákem visí další průšvih. Podle deníku Právo ho policisté navrhli obžalovat spolu s dalšími dvěma muži za porušení povinnosti při správě cizího majetku. V kauze má jít o opravu traktoru Balákovy manželky, která měla být podle policie provedena za peníze lánské lesní správy, spadající pod prezidentskou kancelář. Šlo zhruba o 200 tisíc korun. V případě odsouzení hrozí mužům až dva roky vězení nebo zákaz činnosti. Balák ale vinu odmítá.

Přečtěte si
bella.
23. 4. 2024 • 23:58

Konečně na šaška Mynáře došlo, ještě by se měly prošetřit vyplacené peníze za rozhovory v TV se Zemanem jeho Sašence , neboli Alexandře ,neboli Alex - Fraška, kdy kancléř pošle vyzvídat na prezidentovi , jemuž sám dělá veškerou administrativu, kdy prezident si zase sám na tuto kampaň píše scénář , kdy za to je Sašence vyplácen obr honorář je tedy na palici. Byl to střet zájmů a malá domů od Zemana pro Mynáře a Sašenku

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.