Tři děti s matkou a feťáky živořily ve zchátralé chatce | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 30. května 2024

Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila

Tři děti s matkou a feťáky živořily ve zchátralé chatce

V této maličké zanedbané chatce žily tři děti a čtyři dospělé osoby.
V této maličké zanedbané chatce žily tři děti a čtyři dospělé osoby. (Foto MP Hluboká nad Vltavou)

Školu, čištění zubů ani čistou postel neznaly! Tři děti (5, 7 a 8) žily se čtyřmi dospělými ve špinavé chatce o pouhých 12 metrech čtverečních. Na záchod museli caparti chodit do lesa, myli se v ledovém potoce. Z otřesných podmínek je vysvobodili strážníci.

Městské policisty na stopu živořících dětí přivedla kontrola lidí s drogovou minulostí. Tito bezdomovci dělali rozruch před supermarketem, proto je hlídka prolustrovala. Informaci o tom, že žijí v chatce v lese, se rozhodli prověřit a nestačili se divit. „V chatce o velikosti tři krát čtyři metry našli děti ve věku pět, sedm a osm let, které ani nevěděly, kdy byly naposledy ve školce a ve škole a co je kartáček na zuby. Když strážníci zjistili, že se děti myjí v potoce a na WC chodí za chatku, přivolali kvůli podezření ze zanedbání péče policii a pracovnice OSPOD,“ řekl zástupce vrchního strážníka Patrik Brožek.

Děti hlídala cizí žena.

„Děti měly hlad. Naposledy jedly v 11 hodin chleba, pak jejich matka odešla do města. Podle osoby, která je v chatce hlídala, všechny vyhodil otec dětí z bytu a v chatce bydlí 14 dní,“ doplnil Brožek s tím, že strážníci místo obhlíželi odpoledne. Sociální pracovnice děti odvezly na vyšetření do českobudějovické nemocnice a poté je umístily do dětského domova. Podle policie, která případ prověřovala, nedošlo k protiprávnímu jednání a celá věc je nyní v rukou OSPOD.

Zájem o potomky neprojevuje

Matkou zanedbaných dětí je žena, která také dělala rozruch před supermarketem, ale před příjezdem strážníků utekla. I když ji pak telefonicky vyzvali, aby se dostavila ke svým dětem, nereagovala. Nepřišla ani po několika hodinách. „Přitom tvrdila, že přijde do půl hodiny. Údajně už jí takto odebrali vícero dětí, ale to máme z doslechu,“ tvrdili strážníci. Podle zjištění Aha! žena s dětmi ani ostatní obyvatelé chaty nejsou z Hluboké a nikdo je tam nezná.

Přečtěte si
bella.
23. 4. 2024 • 23:31

Četla jsem ty bláboly soc. pracovnice a spíš než řeči o tom, že ústav je pro děti ta " nejhorší " varianta bych chtěla slyšet, kam byly posílané dávky na děti.Taky jak to, že ve škoe nepostřehli, že jim zmizel nějaký žák..
Matce snad bylo důrazně vysvětleno, že dávky nedostane, další a další děti půjdou do ústavu a tedy , že musí jít na kastraci,prachy nebudou ! Nevím proč do toho vysvětlování pletla ta sociální pracovnice Slovensko a že tam je to horší ( tamní gheta, kam Čaputová, místo aby je řešila pozvala papaře, aby žehnal ) , bavíme se tady o Česku a pracovnice by měla vědět, že i tady jsou gheta a cikánské dítě v nich nemá šanci ( nemyslím ty uřvané a vyčůrané Rómy pražské, mluvím o ghetech )

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.