Vlak narazil do bloků z betonu: Kdo je na koleje nastražil? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 25. dubna 2024

Svátek slaví Marek, zítra Oto

Vlak narazil do bloků z betonu: Kdo je na koleje nastražil?

Někdo je natahal před vlak.
Někdo je natahal před vlak. (Foto HZS)

Asi tři čtvrtě metru dlouhé a čtyřicet centimetrů široké betonové kryty podél kolejí, které zakrývají žlaby, kde je umístěna elektroinstalace, někdo nastražil do cesty vlaku. Teď po něm pátrají kriminalisté.

Šílenec si dal tu práci, aby u Vejprnic na Plzeňsku několik betonových bloků dotáhl na koleje. Narazil do nich včera po páté hodině ráno osobní vlak ve kterém v tu chvíli jelo 70 cestujících! „Naštěstí se nikomu nic nestalo. Betonové bloky jen poškodily vlak,“ řekl mluvčí hasičů Michal Holeček. Právě hasiči museli evakuovat cestující a převést je do přistaveného náhradního vlaku.

Trať ve směru na Mnichov byla na tři hodiny uzavřena a lidé museli mezi Plzní a Vejprnicemi využít náhradní autobusovou dopravu. „Nyní prověřujeme všechny okolnosti události. Policejní komisařka začala věc prověřovat pro podezření z obecného ohrožení,“ řekla policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.