Laciné cigarety pašoval na koloběžce | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 25. dubna 2024

Svátek slaví Marek, zítra Oto

Laciné cigarety pašoval na koloběžce

Chtěl propašovat 31 kartónů nekolkovaných cigaret.
Chtěl propašovat 31 kartónů nekolkovaných cigaret. (Foto Celní správa )

Pašerák laciných cigaret z Polska má utrum. Myslel si, že celníky obalamutí a tabák, který pak prodával na internetu, vozil na koloběžce. Dlouho mu to ale nevydrželo.

„Spousta lidí hledá cesty, jak se vyhnout kontrole, a tzv. zelená trasa jim připadá pro pašování bezpečná, to se ale mýlí,“ řekla mluvčí Celního úřadu pro Liberecký kraj Amélie Kolářová. A spletl se i tenhle pašerák, kterého si celníci předem vytipovali a při poslední jízdě z Polska zastavili. „Tento muž měl v batohu v igelitových taškách 31 kartonů neznačených cigaret s únikem na spotřební dani téměř 22 tisíc korun,“ upřesnila Kolářová.

Výmysly o tom, že neví, kolik si může převézt přes hranice, mu také nepomohly. Sám se prozradil na internetu, kde cigarety nabízel. „Na jednom ze svých videí na sociálních sítích totiž upozorňuje, že si může fyzická osoba dovézt přes hranice pouze čtyři kartony,“ doplnila mluvčí s tím, že vykuk skončil v rukách policie. Může jít až na tři roky do basy.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.