Honička jako ve filmu Slavnosti sněženek: Divočák? Ne, domácí čuník! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 24. července 2024

Svátek slaví Kristýna, zítra Jakub

Honička jako ve filmu Slavnosti sněženek: Divočák? Ne, domácí čuník!

Prasátko si vesele rylo po vesnici.
Prasátko si vesele rylo po vesnici. (Foto pro Aha! – Aleš Tolar, ara)

Komickou scénku skoro jak ze Slavností sněženek mají za s sebou lidé v Malesicích u Plzně. Hasiči a starosta tu po vesnici nehonili divočíka albína, ale normálního domácího čuníka.

Všechno začalo tím, že lidé starostu Aleše Tolara upozornili na hodně podivné prase pobíhající kolem hřbitova. Tvrdili, že se tam potuluje prý bílý divočák. „Tak jsem na místo hned vyrazil a zavolal jsem na pomoc i místní hasiče,“ vzpomínal Tolar. Ukázalo se, že zvláštní podsvinče je vlastně domácí prase strakaté, které někomu uteklo z chlívku a vesele pobíhalo po vesnici. A nabyté svobody se rozhodně nechtělo jen tak vzdát...

Slavná scéna s divočákem.

Překonal i sítě

Nejdříve ho naháněli s holýma rukama, vždy jim šikovně uniklo a ještě drze pokvikávalo. Vyzbrojili se tak dvěma volejbalovými sítěmi a pašíka jimi obklíčili. Jenže i tak jim zdrhl. „Bylo na něm vidět, že se při tom celkem dobře bavil,“ uvedl Tolar.

Lapen na hřbitově

Nakonec zvítězili lstí. „Pašíka se podařilo odlovit na hřbitově, kde ho zřejmě prostředí natolik vyděsilo, že začal spolupracovat,“ smál se Tolar. Hasiči a starosta zvíře nahnali do rohu a konečně čapli. Vepř nestačil způsobit škodu na hrobech. Pak ho vymotali ze sítě a odnesli na statek, kde čuník čeká na svého majitele.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.