Spor dvou kamarádů při přestavbě: Zavraždil pomocníka s koupelnou | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 27. února 2024

Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír

Spor dvou kamarádů při přestavbě: Zavraždil pomocníka s koupelnou

Polák se u soudu přiznal k potyčce, při níž ubil kamaráda.
Polák se u soudu přiznal k potyčce, při níž ubil kamaráda. (Foto Aha! – Jitka Pecharová)

Nelíbilo se mu, jak kamarád nadává své družce, a tak se rozhodl dát mu lekci! Jenže to přehnal. Bitka skončila smrtí hrubiána (†52) a útočník Polák Wojciech S. W. (41) za to stanul u soudu. Zde čelí hrozbě šestnáctiletého trestu.

K tragické potyčce došlo letos v červnu v Broumově na Náchodsku v bytě ubitého muže. Sem jeho polský kamarád dorazil původně v mírumilovné náladě. „Přišel mu pomoci s rekonstrukcí bytu, spočívající v betonáži podlahy v koupelně,“ uvedla státní zástupkyně Lenka Faltusová důvod návštěvy, která vyústila v tragický incident. V něm svoji roli zřejmě sehrál i alkohol, který cizinec požil, a neudržel agresi na uzdě. Když Polák viděl, jak se jeho kamarád slovně naváží do své partnerky, začal se s ním kvůli tomu hádat. Pak přišly ke slovu pěsti.

Naštvaný cizinec muže udeřil do obličeje tak, že se praštil o zeď a spadl na zem. Poté ho uchopil za ruce a tělo a vytlačil jej do obýváku. Když seděl na pohovce, opět ho začal mlátit pěstí, přičemž rány směřovaly hlavně do obličeje. Následně z bytu on i žena odešli. Druhý den ráno se do něj Polák vrátil a kamaráda našel ležet mrtvého v kuchyni. Příčinou smrti byl otok mozku.

Polák se k napadení kamaráda u soudu přiznal a souhlasil jen s částečně provedeným dokazováním bez nutnosti provedení jeho výslechu. „Je mi to líto,“ řekl cizinec, který měl s agresivním chováním problémy už v minulosti. V roce 2019 vyfasoval u náchodského soudu podmíněný trest za výtržnictví a týrání osoby ve společné domácnosti. Ten mu vypršel jen těsně před potyčkou s kamarádem, kterou policie vyhodnotila jako spáchání těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti.

Přečtěte si
zdrclamrdka
29. 11. 2023 • 12:30

A my mu budem platit kriminál? Ať si to jde odsedět do Polska.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.