Začal rvačku, pak ho zbili: A teď chce vyplatit milion | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 14. dubna 2024

Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie

Začal rvačku, pak ho zbili: A teď chce vyplatit milion

Roman D. (vlevo) před Krajským soudem v Brně.
Roman D. (vlevo) před Krajským soudem v Brně. (Foto Aha! – Hynek Zdeněk)

Kuriózní případ řeší Krajský soud v Brně. Dušan K. (54), který se dvěma kumpány bezdůvodně zmlátil Romana D. (48), chce odškodné milion korun za to, že to následně od Romana D. a jeho bratra Františka (49) schytal.

K napadení Romana D. došlo 16. března 2022 v Brně na Cejlu. „Vyšli jsme z hospody a byli jsme silně opilí. Neprovokoval nás, jen my jsme mu nadávali do úchylů. Pak mu dal Dušan pěstí, já se taky zapojil,“ uvedl včera před Krajským soudem v Brně jeden z tria opilců Lukáš M. (35). Roman D. utekl.

Po pár stovkách metrů potkal bratra Františka a na místo se vrátili. V následné potyčce utrpěl Lukáš M. krvácení do mozku. Odškodné nežádá. Dušan K. utrpěl menší tržnou ránu, po níž upadl do bezvědomí. „Marodil jsem 14 měsíců a mám od té doby migrény. Za tuto újmu žádám milion korun,“ řekl před soudem Dušan K. Třetí z opilců vyvázl bez zranění.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.