Zapálil dům kvůli exekuci?! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 15. dubna 2024

Svátek slaví Anastázie, zítra Irena

Zapálil dům kvůli exekuci?!

Z objektu šlehaly plameny.
Z objektu šlehaly plameny. (Foto Aha! – Pavel Ryšlink, HZS)

Dluhy, exekuce, zoufalství a pomsta! To všechno zřejmě stojí za požárem domu v Olomouci-Černovíře. Ten byl včera nad ránem s největší pravděpodobností založen úmyslně.

Hořet začalo v přízemí, oheň se ale rychle rozšířil na celý objekt. „Sousední domy se nám naštěstí podařilo uchránit,“ uvedl mluvčí olomouckých hasičů Zdeněk Hošák. Při zásahu bylo nutné odstranit část střešní krytiny, aby se dala dohledat a zlikvidovat ohniska požáru.

Hasiči našli uvnitř domu zraněného muže, kterého předali záchranné službě. Podle sousedů jde o člověka, který dům původně vlastnil. „Nadělal ale strašné dluhy a o dům přišel v exekuci. Od exekutorů ho pak koupila nějaká ženská, on se ale odmítal vystěhovat,“ prozradili Aha! lidé žijící v okolí. Jejich slova potvrzují údaje v katastru nemovitostí.

Z domu zbyly jen ohořelé zdi.

„Příčiny a okolnosti vzniku požáru aktuálně zjišťujeme s tím, že prověřujeme i možnost úmyslného jednání,“ sdělila Petra Vaňharová z olomoucké policie. Stanovení konkrétní právní kvalifikace je podle ní předmětem dalšího vyšetřování.

Hrozil výbuch

Hasiči z domu vynosili plynové lahve a kanystry s benzinem. V opačném případě mohlo dojít k výbuchu a následky mohly být mnohem horší. Přesto vzhledem k intenzitě požáru zbyly z domu jen ohořelé zdi. Škoda podle prvních odhadů přesáhne milion korun.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.