Chlapeček spadl do bazénu: Letos první topící se dítě | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 26. září 2023

Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš

Chlapeček spadl do bazénu: Letos první topící se dítě

Stačí jen pár centimetrů vody a může se stát neštěstí.
Stačí jen pár centimetrů vody a může se stát neštěstí.  (Ilustrační foto Profimedia.cz)

Ve smrtelnou past se před pár dny proměnil bazén u rodinného domu v obci na Brněnsku. Stačila krátká nepozornost rodičů, jejich malý synek spadl do vody a okamžitě se začal topit.

Jedná se o první letošní případ topícího se dítěte na Moravě. „Kvůli akutní situaci vyslalo naše operační středisko na místo lékařskou posádku ve vrtulníku. Malého hocha jsme ošetřili, poskytli mu kyslíkovou terapii a tepelný komfort,“ uvedla mluvčí jihomoravské záchranné služby Michaela Bothová. Následoval okamžitý transport chlapečka na ARO Dětské nemocnice v Brně. Další informace vzhledem k věku dítěte záchranáři neposkytli.

Stáčí pár centimetrů

Záchranáři důrazně varují před nebezpečím všechny rodiče, kteří mají malé děti. „Někdy stačí i pár centimetrů vody a pár vteřin nepozornosti a může dojít k neštěstí. Bazény mějte vždy zabezpečené,“ zdůraznila Bothová.

Neskákejte do neznáma

„Nepřeceňujte své síly, nekoupejte se sami a už vůbec ne pod vlivem alkoholu. Zejména noční koupání s alkoholem je velmi nebezpečné,“ varuje mluvčí zdravotníků. Podle ní není ani skákat do vody, pokud nevíte, jaká je tam hloubka.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.