Inkontinence není tabu: Zde jsou důvody, proč byste o ní neměli mlčet | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 25. září 2023

Svátek slaví Zlata, zítra Andrea

Inkontinence není tabu: Zde jsou důvody, proč byste o ní neměli mlčet

 (Shutterstock)

Některá témata jsou v životě ženy naprostá tabu, přestože jsou přirozenou součástí jejich života. V pokročilejším věku se jim ze života vytrácí sebejistota, spokojenost se svým tělem a do jejich původně aktivního životního stylu vstupuje nespočet překážek a změn, které nejsou vždy příjemné. Jedním z těchto problémů je inkontinence neboli únik moči.

A právě z těchto důvodů byla vytvořena kampaň s herečkou Jaroslavou Obermaierovou, jejímž cílem bylo vymýtit toto tabu z ženského světa, podpořit sebevědomí žen, které se s touto obtíží potýkají a zdůraznit jim, že se svých oblíbených aktivit, zážitků, sportování a třeba i sexu nemusí vůbec vzdávat.

Dalším důvodem vzniku této kampaně bylo zvýšení povědomí o inkontinenci, o které se příliš nemluví. Je nepříjemná a dokáže změnit život k nepoznání. Únik moči je způsoben ochabnutím svalů v oblasti pánevního dna, které mohlo být způsobeno těžkým porodem, menopauzou, dlouhou a velkou fyzickou námahou nebo jako následek různých onemocnění. Může tedy potkat ženy téměř každého věku, proto bychom se o inkontinenci neměli bát mluvit. Odborné prameny dokonce tvrdí, že s nechtěným únikem moči se za svůj život setká většina žen. Až čtvrtina z nich se s inkontinencí potýká ve věku od 40 do 65 let.

Pokud i Vás nebo někoho z Vašeho okolí trápí tento problém, poraďte se se svým lékařem nebo zamiřte do lékárny. Protože jak říká paní Jaroslava Obermaierová v již zmíněné televizní reklamě: „Stud stranou děvčata, na nechtěný únik moči je tady IVE InkontinStop. Stop inkontinenci.“

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.