Luskouní mládě Šiška v pražské zoo slaví 3 měsíce: Trubčí kaše k snídani | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 24. června 2024

Svátek slaví Jan, zítra Ivan

Luskouní mládě Šiška v pražské zoo slaví 3 měsíce: Trubčí kaše k snídani

Miska jako bludiště, ale já si svoji dobrotu najdu.
Miska jako bludiště, ale já si svoji dobrotu najdu. (Foto Zoo Praha/Miroslav Bobek)

Šupinatému miláčkovi fanoušků pražské zoo, luskouní samičce Šišce, jsou tři měsíce. Ještě saje mateřské mléko, ale už si dává i běžnou stravu svých rodičů. Že překonání dalšího kritického období prvního luskouního mláděte v Evropě je na dobré cestě, proto věří i ředitel zahrady Miroslav Bobek.

„Šišce jsou právě tři měsíce, váží přes kilogram, a nejenže sní celou svou porci kaše, ale ještě chodí dojídat po mámě,“ uvedl Bobek. Šupinatá slečna si stejně jako její máma s tátou pochutnává na speciální kaši, jejíž základ tvoří larvy včelích trubců. „Reaguje už i na samotnou vůni kaše při ranním krmení. Na kamerách sledujeme, že jí jazyk vystřeluje z tlamičky ještě před probuzením,“ dodal chovatel David Vala. Týmu tuzemských chovatelů zůstávají k ruce odborníci ze Zoo Tchaj-pej, odkud k nám rodiče Šišky, samice Run Hou Tang a samec Guo Bao, přišli zhruba před rokem.

Sláva! Šiška ochutnává to, co maminka.

Šupinatí krasavci

Luskouni, normálně žijící v Bangladéši, Bhútánu, Číně, Hongkongu, Indii, severní Kambodži, Laosu, Myanmaru, východním Nepálu, na Tchaj-wanu, v Thajsku a Vietnamu, jsou na chov velmi nároční. Odhodlalo se k němu jen pět zoo na světě včetně pražské. „I narození mláďat bylo vždy dílem náhody – porodily je samice dovezené už březí – a žádné z těchto mláďat se nepovedlo odchovat,“ řekl Bobek. V Evropě se to daří až v posledním období Zoo Lipsko, která má zvířata ze Zoo Tchaj-pej.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.