11 hodin s Okamurou a pak... Podraz od ANO?! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

11 hodin s Okamurou a pak... Podraz od ANO?!

Okamura se zlobí.
Okamura se zlobí. (Foto Aha! – R. Matějková)

Třetí den a žádný posun. Debata ve Sněmovně ohledně snížení valorizace penzí už dávno ztratila věcné argumenty, teď už jde jen o zdržovací taktiku, v níž obzvláště vyniká šéf SPD Tomio Okamura (50). A ten zřejmě ještě přišel o spojence.

Včera po poledni přednesl Okamura již svůj třetí obstrukční projev v debatě kolem valorizace důchodů. Řečnil dvě hodiny a 18 minut, což je oproti předchozím dnům spíše »slabota«. Mezi pondělkem a středou se jeho vystoupení protáhla na skoro 10 a půl hodiny. Podobně jako v předchozích vystoupeních šéf SPD obviňoval vládu Petra Fialy (58, ODS) ze zadlužování země nebo z rozhazování peněz do zahraničí na úkor sociálně potřebných.

Okamuru pak navíc rozlítil návrh poslance ANO Patrika Nachera (48), který se podařilo prosadit. A totiž, aby se o zkrácení projednávání předlohy hlasovalo po včerejší osmé večerní. „Nechápu, co se to tady děje. Tady je nějaká dohoda mezi hnutím ANO a vládní koalicí?... Potvrzuje to to, že SPD je tady jedinou opoziční stranou,“ čílil se. Do uzávěrky tohoto vydání nebyl výsledek jednání znám.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.