Džejk, po kterém pátraly desítky lidí, je doma! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 23. března 2023

Svátek slaví Ivona, zítra Gabriel

Džejk, po kterém pátraly desítky lidí, je doma!

Šťastné spolumajitelky Alžběta Vrublová (vlevo) a Erika Drkošová.
Šťastné spolumajitelky Alžběta Vrublová (vlevo) a Erika Drkošová. (Foto archiv majitelek)

Stalo se něco, čemu už málokdo věřil. V neděli večer si majitelky ztraceného canisterapeutického psa po týdnu konečně mohly utřít slzy. Tentokrát však od radosti. Džejk, po kterém pátraly desítky lidí, je doma v teple a v pořádku. Našel se v Řepišti na Frýdecko-Místecku.

„Kdybychom chtěly děkovat všem, kdo nám celý týden pomáhali, byl by to hodně dlouhý seznam. Od lidí a organizací, měst, médií... Ta podpora byla ohromná,“ řekly Aha! spolumajitelky psa Alžběta Vrublová a Erika Drkošová. Zprávy o tom, že někde někdo viděl černého psa, přicházely z Ostravy, Frýdku-Místku, Karviné i z okolních vesnic. Tam všude byly vylepené plakáty, tam všude ve sněhu a mrazu pátraly skupiny dobrovolníků. Až se nakonec Džejk objevil v Řepišti, kde se předminulou neděli lekl petardy a utekl. „Když přišla hláška, že je to on, pátrači se semkli, udělali velký kruh, v němž ho uzavřeli, aby nemohl znovu utéct. Už byl hodně vystresovaný,“ líčila Vrublová.

ZTRATIL SE HUSKY

Rodině Marcely Tůmové ze Sviadnova na Frýdecko-Místecku v noci z 25. na 26. ledna ze zahrady zmizel husky Charlie. „Trápíme se den co den, a hlavně vnouček to nese těžce. Prosíme proto o pomoc, Charlie má na krku bílý kosočtverec a slyší na povel Ke mně. Je hodný a kontaktní,“ řekla Aha! Tůmová. Telefon na ni je 732 283 947.

Rodině Marcely Tůmové ze Sviadnova na Frýdecko-Místecku v noci z 25. na 26. ledna ze zahrady zmizel husky Charlie.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.