PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Bílá tma a peklo! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 23. března 2023

Svátek slaví Ivona, zítra Gabriel

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ: Bílá tma a peklo!

Jablunkov
Jablunkov (Foto Aha! – K. Janeček, PČR, ČTK)

Po aprílové sobotě, kdy vichr honil mraky po obloze a buď se z ní sypal sníh, nebo svítilo sluníčko, nás čeká mrazivo.

Ale zato azuro. Na řadě míst včerejší rozmary zimy způsobily problémy. A jak bude v dalších dnech? „Těšit se můžeme na pěti- až osmihodinovou denní délku slunečního svitu a citelné ochlazení,“ uvedla meteoroložka Dagmar Honsová.

Frymburk, Českokrumlovsko

Běžkaři na jihu Čech si užili závod Frymburská stopa, na Vsetínsku ale kvůli vichru a výpadkům elektřiny uzavřeli sjezdovky.

Liberec

Vichřice poškodila v zoo oplocení a několik výběhů.

Červená Voda, Orlickoústecko

Na vůz, v němž cestovaly dvě ženy, spadl ve vichru strom, vyprostit je museli hasiči. Byly lehce zraněné.

Přečtěte si
Jan Kocián
5. 2. 2023 • 23:51

Před několika dny začal výškový hřeben vysokého tlaku putovat z Baham až nad Britské ostrovy, kde z toho dnes odpoledne vznikla výšková tlaková výše... ta přináší teplo. Na úplném severu Velké Británie na severu Skotska bude zítra v pondělí +13 a postupně se teplo dostane i do Česka... ve čtvrtek 9. února bude v Čechách +7.

Další výškový hřeben vysokého tlaku vzduchu původem z teplého Sargasového moře v Atlantiku přinese teplíčko v pondělí 13. února, kdy bude na Šumavě v horských a podhorských lokalitách přes +5... jinde v ČR až +10!

Pak ochlazení a potom zase další zvlněná teplá fronta, která napřed přinese zimu, ale postupně čím dál větší teplo v odpoledních hodinách, tak jak bude přecházet výškový hřeben vysokého tlaku.
------------
V Čechách bude v následujících dnech postupně pod -25, tlak vzduchu bude velmi vysoký... což je ta nejhorší kombinace pro vznik smogových situací... ale vzduch bude přijatelně dobrý, díky výškové tlakové výši.

Jan Kocián
5. 2. 2023 • 23:50

Vítr byl nakonec silnější, než předpovídal ČHMÚ!

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.