Šílený konspirátor z rakouské vsi: Držel rodinu v bunkru | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 21. března 2023

Svátek slaví Radek, zítra Leona

Šílený konspirátor z rakouské vsi: Držel rodinu v bunkru

Landon kdysi pracoval v Británii.
Landon kdysi pracoval v Británii. (Foto Twitter, ORF 2)

Od doby nechvalně proslulého Josefa Fritzla (87) nebylo sousední Rakousko tak na nohou jako nyní. V nenápadném domě v obci Obritz nedaleko českých hranic totiž zatkla policie Toma Landona (54), který přežíval s britskou manželkou (40) a šesti dětmi ve sklepním bunkru! Předzásobili se potravinami a čekali na konec světa.

Stále nové střípky sbírají vyšetřovatelé o Landonovi, už byla zveřejněna i jeho podoba. Muž býval ajťákem a patří k sektě Říšští občané, která je aktivní spíš v Německu. Její členové popírají legitimitu spolkové republiky a osnovali dokonce státní převrat (loni jejich lídry posbírala policie). Landon je také popírač holokaustu a věří nejrůznějším konspiračním teoriím. Napsal více než 30 knih.

Definitivně se zbláznil po invazi Rusů na Ukrajinu. Začal kumulovat zásoby jídla na několik let i zbraně, včetně pušky, kuše a plynové pistole. Před několika měsíci se celá rodina kompletně přestěhovala do rozsáhlého sklepení, které tam zřejmě částečně zbylo po vinařích. I se šesti dětmi, kterým je od šesti měsíců do sedmi let.

Takových nenápadných uliček a domů najdete v Rakousku tisíce.

Případ odloží?

Obrovskou náhodou je objevily sociální pracovnice, které v obci jen 15 km od hraničního přechodu Hatě na Znojemsku slyšely ze sklepení dětské hlasy. Landon na ně zaútočil pepřákem! „Čmucháte u nás, protože vás frustruje, že dokážeme spokojeně žít mimo vaši společnost. A vadíme místostarostovi, který se uchází o znovuzvolení,“ uvedl poté u výslechu.

Přiznal také, že koupil v Rakousku šest dalších nemovitostí, které měl v úmyslu zrekonstruovat na bunkry a dát jednu každému ze svých dětí, až budou starší. Landon je zatím vyšetřován kvůli podezření z týrání dětí, ale očekává se, že žalobci případ odloží. Svůj sklepní bunkr měl dokonale vymyšlený a udržovaný v čistotě, rozsáhlou síť sklepních tunelů před vetřelci chránil kamerovým systémem.

 

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.