Olga Matušková: Helenka se nám uzdravila! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 25. září 2022

Svátek slaví Zlata, zítra Andrea

Olga Matušková: Helenka se nám uzdravila!

Helena Vondráčková, Waldemar Matuška ml. a Olga Matušková
Helena Vondráčková, Waldemar Matuška ml. a Olga Matušková  (Blesk:foto CNC: Marek Patek)

 Během vzpomínkového koncertu na Waldemara Matušku (†76) se všichni - v zákulisí i v hledišti Divadla Broadway - zajímali o zdravotní stav Heleny Vondráčkové (75). Zpěvačka měla v závěru srpna potíže se srdcem, ale ty už jsou pryč.

Asi největší starost o svoji kolegyni a kamarádku měla Olga Matušková (73). „Úplně mě to na Floridě vylekalo a teď, když Helenku vidím, tak jsem ráda, že je v pořádku a že se nám uzdravila,“ řekla Blesku po vyprodaném a úspěšném koncertu Olina. 

Unikátní dokument o Waldemaru Matuškovi: Kodetovi daroval dům!

Video se připravuje ...

„Dobrala jsem minulý týden léky a je mi dobře,“ konstatovala Helena Vondráčková, která večerem na Broadwayi provázela, ale také si zazpívala několik písniček. S Matuškovou si např. střihly slavný Waldův hit Tisíc mil.

To ne, říká o muzikálu o Matuškovi (†76) vdova!

Video se připravuje ...Přečtěte si
Martin Tesar
21. 9. 2022 • 19:39

Publikum s vysokým věkovým průměrem si užilo dobře sestavený výběr jeho nejslavnějších hitů, z nichž velká většina je sice angloamerického nebo francouzského původu, ale v Čechách už dávno zlidověla.
Tím jsme u kořene problému, se kterým se hodinu a půl dlouhý blok po celou dobu potýkal. Jdeme na takový koncert kvůli písničkám, nebo kvůli těm, kdo je zpívají? Pokud šel na Matuškův večer někdo z druhého důvodu, musel být zklamán. Čtyřčlenný doprovodný Charles Band sice odvedl poctivou řemeslnou práci, ale to, co se odehrávalo nad ním, se místy jevilo jako tragedie.Člověk to chápe, vždyť oběma stále ještě vystupujícím členům KTO, kteří prožili s Waldemarem Matuškou dlouhá léta harcování po českých kulturácích a sokolovnách, je už hodně přes osmdesát. Podobně tomu bylo i se třemi členy Mefista, kteří šli navíc do pěvecky náročných kousků jako Krysař nebo Bílé, mám tě rád. Při vší snaze to nemohlo dopadnout dobře a taky nedopadlo.
Pak tam ještě zpívala Olga Matušková. Nabídla anglickou verzi klasického pop country songu You Needed Me, ale původní interpretka Annie Murray by ji nejspíš nevzala ani do doprovodného sboru. Její hlavní úlohou bylo to, čemu říkávala Yoko Ono „dělat vítr“ čili vytvářet určitou pozitivní atmosféru. To jí celkem šlo, i když představovat při vzpomínkovém večeru na Waldemara Matušku svého nového manžela sedícího na balkoně, by se někomu mohlo zdát nevkusné. Ale třeba je to v Americe normální.Úroveň první části večera se snažila udržet Helena Vondráčková. Zlý trápení neboli All My Trials, proslavené mimo jiné Joan Baezovou, zazpívala přesvědčivě, byť její výkon vedle unavených osmdesátníků musel nutně vyznít až příliš profesionálně. Ale jinak všechna čest, byl to jeden z okamžiků, kdy některá z písní dostala kromě melodie i obsah.
Před úplným propadákem zachránily koncert dva programové prvky. Prvním byl příchod Bohuše Matuše. Matuš je vyhlášeným imitátorem Waldemara Matušky a jak se píseň od písně rozezpívával, byl čím dál přesvědčivější a vlas

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.