Další chytáky v testech autoškol: HLAVNĚ JEZDIT BEZPEČNĚ! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 10. prosince 2022

Svátek slaví Julie, zítra Dana

Další chytáky v testech autoškol: HLAVNĚ JEZDIT BEZPEČNĚ!

ilustrační foto
ilustrační foto (Svět motorů)

Již čtvrtou sadu nových otázek pro zájemce o »papíry« představilo včera ministerstvo dopravy. Ty se přiřadí k těm současným, které už v autoškolách učí. Deník Aha! přináší ochutnávku toho, co může studenty čekat.

Zájemci o řízení se nyní musejí prokousat testovacím souborem, ve kterém, je zhruba tisícovka záznamů. Od 24. října k nim ministerstvo dopravy přidá dalších 41 otázek. Mezi nimi budou jak klasické písemné otázky, tak i dynamická videa a simulace. „Zaměřují se hlavně na dodržování dvousekundové bezpečné vzdálenosti a věnování se řízení,“ uvedl Milan Janda z ministerstva dopravy.

Oříškem jsou motorky

Z předchozích testovacích sad, které se již u zkoušek v autoškolách používají, byla pro studenty největším oříškem simulace týkající se předjíždění motocyklistů. „Z 1208 na ni odpovědělo správně 616 žadatelů. To znamená úspěšnost 51 procent,“ dodal Janda.

Klasickou otázkou, která zatím dělá zájemcům největší problém, je ta, která se týká nadřazenosti světelných signálů nad dopravním značením. Autoškoly nový systém testování používají už rok. Se započtením nejnovější sady otázek se celkově jedná o 125 písemných otázek a 20 dynamických simulací. Na webu noveotazky.cz si každý může prověřit svoje dopravní schopnosti.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.