Němečtí turisté (70, 67) se ztratili v centru Plzně! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 30. března 2023

Svátek slaví Arnošt, zítra Kvido

Němečtí turisté (70, 67) se ztratili v centru Plzně!

Manželé strávili dramatickou noc v Plzni.
Manželé strávili dramatickou noc v Plzni.  (Ilustrační foto plzen.cz)

Zabloudit je možné prakticky kdekoli. To zažili v Plzni na vlastní kůži manželé (70, 67) z Německa. V nepříliš rozlehlém historickém centru se zatoulali tak, že se shledali až druhý den.

Cizinci měli zamluvené ubytování v centru, jenže nebylo kde zaparkovat. Muž partnerku u domu vysadil s mobilem a dokumenty, a odjel najít místo. Žena zjistila, že formality musí vyřídit jinde. „Vydala se pěšky sama od apartmánů k vzdálenému hotelu, kde bylo potřeba provést registraci hostů a převzít si klíče,“ popsala mluvčí strážníků Jana Pužmanová. Její muž odstavil vůz o několik ulic dál. Cestu zpět si ale nepamatoval a se ženou se minuli.

Muž neměl mobil, na číslo ženy si nevzpomněl. Manželka v autě zase nechala doklady. „Zoufalé ženy se ujal personál jednoho z hotelů a umožnil jí tam přenocovat bez osobních dokladů. Platbu noclehu za ni na dálku provedla dcera v Německu,“ uvedla Pužmanová. Senior strávil noc v autě. Ráno naštěstí natrefil na strážníka, který šel z noční směny. „Ten zavolal kolegům, zjistili, kde se žena ubytovala, a další hlídka tam jejího manžela doprovodila,“ řekla Pužmanová. Při setkání manželé plakali dojetím.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.